Wpis z mikrobloga

@tomasztomasz1234: Jezu już nie mogę tego czytać, ku^^^a to że ludzie widzę że w obecnym scenariuszu to pie****olnie Niemcy płaczą że nie wyrabiają już z 34 tysiącami, ale Polska oczywiście weźmie na klatę 2-5ML.
  • Odpowiedz
@tomasztomasz1234: żeby Ciebie było wstać za kilka msc na herbatę i zupę, lwa mać.

Ogarnijcie, nie chodzi o to, że pomagamy, tylko o to, że przyjęcie ostatecznie 3-5 mln osób na bliżej nieokreślony czas w krótkim czasie które nie są w większości osobami co zaraz pójdą w aktywność zawodowa, może totalnie #!$%@? nam gospodarkę.

Ale oczywiście, jestem ruską onucą, bo nie chce sobie totalnie #!$%@? najbliższych 10 lat, bo polaki na
  • Odpowiedz
@cienki137: bo ludzie widocznie musza poczuć na własnej skórze z czym się wiąże taki kryzys uchodźczy. Za chwilę zaczną się problemy z lokacją tych matek z dziećmi, bo przecież wiecznie nie będą mieszkac kątem u obcych. Kazdy potrzebuje intymnosci i nikt nie chce być ciężarem. Ci ludzie muszą coś jeść, uczyć się, leczyć. Za dużo mamy lekarzy i szpitali? Polska jako panstwo sobie z tym nie poradzi, chocby nie wiem jak
  • Odpowiedz
@cienki137: @Kamikadze_z_chin: @tomasztomasz1234: No już widzę jak Niemcy już lecą i swoje domy udostępniają i ponoszą jakiekolwiek koszty ponad totalne wymagane naciskami minimum ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dlatego to oni są bogaci a my jesteśmy romantykami bo liczymy, że rząd podoła. Jestem dumny z narodu, sam też pomagam, ale obawiam się, że tak jak sami pomogliśmy tak sami zostaniemy z problemem i wszyscy razem solidarnie
  • Odpowiedz
@Wejd1: kurde, niemcy ociągają się z sankcjami, bo dogrywali jeszcze deale, alternatywne dostawy itd. Teraz zresztą puszczają przez nasz kraj tiry by sobie te ze sprzętem, żarciem i medykamentami na białoruś jechały. Oni w dupie mają losy Ukrainy, się uspokoi, to za x lat NS2 dokończą, a na Ukrainie, czy ona wygra, czy przegra - i tak już mają plan jak zarobić.

A my oczywiście, romantycy, jak piszesz, lecimy nie bacząc
  • Odpowiedz
@cienki137:

Ale oczywiście, jestem ruską onucą, bo nie chce sobie totalnie #!$%@? najbliższych 10 lat.


rozumiem że przed wojną miałeś nadzieję że najbliższe 10 lat w Polsce nie będzie "#!$%@?"? Na przykład przez kłótnie rządu z UE i wszystkimi sojusznikami (przypominam że do niedawna Amerykanie nie chcieli się z naszymi orłami pokazywać i Duda musiał łapać Bidena przy windach) oraz socjal + wyprowadzanie kasy poza budżet? Jesteś ruską onucą bo nie
  • Odpowiedz
@2078: dobrze wiedziałem, że będzie ciężko, ale teraz sytuacja staje się TOTALNIE beznadziejna. Bo nie tylko, że ten debilny rząd będzie się z UE przepychał, nie walczy jak lew o środki pomocowe byśmy nie zdechli pomagając Ukraińcom, to jeszcze właśnie sama fala emigracji i to poświęcenie Polaków z tekstami - "ja to mogę za paliwo 10 zł płacić od litra, a stopy procentowe to i niech do 10% podniosą, byleby ruskich
  • Odpowiedz
@cienki137: Szczerze wątpię że sankcje zniosą po wojnie. A co do samego doniecka i ługańska to przecież to mieli bez wojny więc w ogóle świetny dil, rozwal gospodarkę i ośmiesz armię żeby zyskać to co miałeś przed wojną.
  • Odpowiedz