Wpis z mikrobloga

Ja się zastanawiam, jak Putin mógł myśleć, że da radę łatwo przejąć Ukrainę i utrzymać tam władzę. Jego marionetka Janukowycz w 2014 nie był w stanie przez 3 miesiące spędzić nieuzbrojonych cywilów z otwartego placu na Majdanie mimo, że miał ich w okrążeniu, nasyłał na nich policję z ostrą amunicją, wozy bojowe i próbował wystrzelać snajperami. Dzień w dzień ludzie dalej przychodzili protestować aż ostatecznie sam Janukowycz spieprzył do Moskwy. Ten naród jest nie do zajechania.

#ukraina #wojna #rosja #putin
Amatorro - Ja się zastanawiam, jak Putin mógł myśleć, że da radę łatwo przejąć Ukrain...

źródło: comment_1646726642kyxrky6odlBFbBpAndS5lY.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
Ja się zastanawiam, jak Putin mógł myśleć, że da radę łatwo przejąć Ukrainę i utrzymać tam władzę.


@Amatorro: bo mu potakiwacze tak podpowiadali. jak ktoś gadał nie pomyśli, to go usuwał ze stanowiska
  • Odpowiedz
@Amatorro zapominasz że wkrótce po tych wydarzeniach zajął Krym bez jednego wystrzału, a na wschodzie w armii UA szalała dezercja, był chaos i kiepskie dowodzenie, opór okrzepł dopiero przy heroicznej obronie lotniska w Doniecku. Jedyne czego Putin nie podumał, to tego że od tamtych czasów upłynęło 8 długich lat.
  • Odpowiedz