Wpis z mikrobloga

@hanys1dwa3: nope, kiedyś pokusilem sie o uchwyt do wahoo przykrecany do mostka. Dali dluzsze sruby z alu. Mało myśląc przykręciłem zgodnie z info na mostku 6nm. 2h nie wytrzymaly, oby dwie pękly na dziurach zostajac w mostku, a kierownica radosnie sobie zaczela dyndać gora-dol.
@majkel34 Po prostu mają bardzo małą wytrzymałość. Czasem przy dokręceniu z siłą, która na stalowej śrubie nie zrobi wrażenia w alu możemy zerwać gwint. W newralgicznych miejscach się ich nie używa. Jak ktoś chce zejść z wagi albo wrzucić sobie kolorowe śrubki alu to można je użyć do mocowania koszyków na bidon, uchwytów na lampki itd. Tarcz komuś bym takimi nie przykręcił, jak już chciałbym bardzo sobie to użyłbym dodatkowo jakiegoś locktita
@majkel34: nie ma co, lubie taki subtelny tuning ale to oko cieszy jak rower jest czysciutki, a kurz brud i efektu nie widać a serio ryj #!$%@?ć przez takie coś to nie warto, mam niebieskie śrubki w tarczach ale stalowe i jeszcze na kleju do gwintów to to ma prawo trzymać, jutro może nasmaruje temu gościowi co od niego kupiłem bo sie #!$%@?łem i jakbym nie miał pojęcia że 7075 to
@beksajt: no drogo, na tyle, że bez sensu się w to pchać. A nierdzewne to nierdzewne a nie, że z aluminium po czasie nie będę miał rudego osadu. Nie napisalbym o produkcie aluminiowym że sprzedam nierdzewny.