Wpis z mikrobloga

1200 zł


Nie dla Ukraińców, a dla osób, które przyjęły rodziny pod swój dach. Bliska mi osoba przyjmuje teraz 2 kobiety i 3 dzieci. Utrzymaj teraz dodatkowe 5 osób nie mając wsparcia finansowego.
  • Odpowiedz
@BetPay:

Bliska mi osoba przyjmuje teraz 2 kobiety i 3 dzieci. Utrzymaj teraz dodatkowe 5 osób nie mając wsparcia finansowego.


Ktoś im kazał? Myslalem, ze pomaga się w ramach swoich możliwości i to na co nas stać, a nie przyjmując kogoś pod dach od razu myśli się, że bedzie sie dostawalo pieniążki ode mnie i Ciebie, ale teraz juz wiem, ze jak sie komus pomaga to czeka sie na wsparcie
  • Odpowiedz
@BetPay: Czy wy jesteście normalni? Nikt nie każe przyjmować uchodźców pod swój dach. Ale przecież wśród Polaków musi panować mentalność, aby tylko wołać od państwa więcej i więcej XD Socjalizm w tym kraju zrobił cholernie wiele złego - zaszczepił w was taką roszczeniową postawę.
  • Odpowiedz
@niezdiagnozowany: ja uważam że takie 1200 to za mało. U nas w Polsce to taki darmozjad co nic nie robi ma 4 kafle. Ale jak połazi dobrze to i 5. to co to jest te skromne 1200 ja jestem za podwojeniem tego.
  • Odpowiedz
@BetPay: czyli rozumiem stac tę bliską osobę na pomoc? To nie rozumiem po co jej 1200 zł+. Powiedz tej swojej bliskiej osobie, że pomoc Ukraińcom, to nie jest równoznaczne z najmem mieszkania. Jak chce wynająć mieszkanie to inaczej się to robi. Pomoc jest z reguły darmowa i wiąże się z tym, że rezygnujmy z pewnych aktywów - produktów, pieniędzy czy naszego czasu.
  • Odpowiedz
@niezdiagnozowany: powoli będziemy podnosić. Ogólnie to ja widzę to tak. Większość uchodźców to kobiety. Jak wiesz mają swoje potrzeby ale też się szanują więc z byle kim nie pójdą do łóżka np. z kimś takim jak ty co go kawałek dupy boli o parę groszy. Ale z takim alfą to co innego. Ale one muszą mieć za co kupić seksi bieliznę dla tych swoich samców. Więc niech beciaki pracują i
  • Odpowiedz
@BetPay: Więc w czym problem?
Zaoferował pomoc - mógł liczyć się z tym, że być może będzie musiał wyłożyć jakieś środki na kolejną pomoc tym ludziom. Nauczcie się myśleć samodzielnie, a nie robić głupoty, a potem wołać od państwa i społeczeństwa "daj, daj".
  • Odpowiedz
@niezdiagnozowany: Tak, stać go na pomoc (przynajmniej do czasu). Nie oczekuje żadnego dofinansowania na czynsz, prąd i inne. Przede wszystkim chodzi o wyżywienie - kobiety chcą jak najszybciej znaleźć pracę i same się utrzymywać, jednak nie wiadomo jak długo to potrwa oraz jak długo będą.
Nie chodzi o finansowanie, a wparcie - choćby takie jak żywność czy artykuły pierwszej potrzeby (co w dużych miastach całe szczęście jest).
  • Odpowiedz