Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Brudne_Mysli:

A dwa - ktoś bierze uchodźców do siebie. Ale na jak długo? Na rok? 5 lat? Do czasu znalezienia mieszkania przez kogoś?

A jak dana rodzina nie chce się wyprowadzać? Albo szukać pracy i mieszkania? Korzysta z darmowego wynajmu?

Nie mówię, że nie należy pomagać uchodźcom - a nawet bardzo to popieram.

Ale takie problemy zaczną się pojawiać.
"Zaprosili do domu Ukraińców, teraz chcą ich... oddać
Nie wiadomo jak długo łodzianie wytrzymają z gośćmi pod dachem. Do Caritas Archidiecezji Łódzkiej zgłosiła się już pierwsza rodzina, która chciała wyprowadzić przyjętych do siebie Ukraińców.

Odebrałem telefon od rodziny, która pytała, czy mamy jakieś miejsca dla Ukraińców w ośrodkach, bo oni jednak nie dadzą rady mieć ich u siebie– mówi Tomasz Kopytowski, rzecznik prasowy organizacji. Podejrzewa, że takich problemów będzie wkrótce coraz więcej.
Najlepsze to, że nawet ukry co są u nas od lat znaleźli sposób na darmowe mieszkanie

"Do jednej z łodzianek oferujących wolny pokój zadzwoniła szukająca lokum kobieta z 6-letnim dzieckiem. Zadawała jednak dziwne pytania: interesował ją dostęp do bezprzewodowego internetu i abonament w kablówce. Miała też polski numer telefonu. Szybko okazało się, że pracuje w Polsce już od jakiegoś czasu i chce zaoszczędzić na czynszu. Na szczęście wkrótce pokój zajęła prawdziwa uciekająca
Pobierz
źródło: comment_1646652158S84CWgocIXVpmlKsPp1OMw.jpg
@Brudne_Mysli: no ja mam dwie historie w rodzinie z Ukraincami - pierwsi dostali za darmo dom i zaczeli robic syf - jak wlasciciel zwrocil uwage, zeby posprzatac, to odwrocili sie na piecie i wyszli xD.

Druga - rodzina udostepnila mieszkanie w bloku, moze nie standard ikea, ale za darmo. Po dwoch dniach mieszkanie opuscili, bo slaby standard + brak internetu, a wszyscy oferuja za darmo, w tym lepsze xD.

To sa