Wpis z mikrobloga

@fakoff: jak ja nie lubię tej amerykanizacji światowych problemów.
Każdy temat tylko czeka na Amerykanina który skupia się na kolorze skóry niezależnie od tematu
  • Odpowiedz
@bacanahali: szczególnie że już na start przychodzą inne przemyślenia do tego dlaczego jest różnica w traktowanou
- atak "mocarstwa" na rozwijające się demokratyczne panstwo a nie wojna domowa w Syrii gdzie nie tak łatwo określić złego i dobrego
- atak w Europie gdzie skupia się uwaga mediów w naszej czesci swiata i gdzie wojny to rzadkość w stosunku do bliskiego wschodu
- uchodźcy z Syrii pojawili się masowo w europie parę lat po rozpoczęciu konfliktu
- uchodźcy z Syrii siła przedzierali się do jak najbogatszego państwa po drodze zamiast zostac w pierwszym bezpiecznym
- uchodźcy z Syrii byli w większości
  • Odpowiedz
@fakoff: grunt im się pali pod nogami, że uwaga świata się zmienia i walczą o swoje koryto. A myślisz, że taki u nas Grzesioski nie dzwoni do TVN "halo halo co z naszymi wywiadami covid się nie skończył zamknąć wszystko! idzie fala kolejna to będize tsunami!"
  • Odpowiedz
@fakoff: Tak i coś w tym złego? ( ͡° ͜ʖ ͡°) To chyba normalne, że łatwiej jest przyjąć ludzi, którzy są podobni do nas, mają zbliżone zwyczaje i kulturę, wygląd
  • Odpowiedz
  • 10
@fakoff od początku śledziłem newsy na DW, bo to europejski serwis, więc są blisko. Amerykańskie gówno wiedzą, albo za dużo przerywają lokalnymi rzeczami, a Polskich nie mam ochoty słuchać w żadnej kwestii.

No ale zacząłem szukać jakiejś alternatywy, bo jednak w jednej stacji to te same wywiady trzeci dzień puszczają, i tak trafiłem na Al Jazeere. Dokładnie taka narracja jak na screenie przez cały bity dzień:
"Super, że pomagają, ALE...". Rasizm,
  • Odpowiedz
- uchodźcy z Syrii pojawili się masowo w europie parę lat po rozpoczęciu konfliktu


@Kantar: Powinien zacząć od tego jak byli witani w państwach ościennych, a Turcja czy Libia przyjęły mnóstwo imigrantów bez specjalnych płaczów. No niezwykłe, że sąsiadom się pomaga.
  • Odpowiedz
@fakoff @Kantar @bacanahali @Kantar @elf_pszeniczny mnie zawsze śmieszyła druga strona tej obsesji na punkcie rasy. Czyli ignorowanie jakichkolwiek innych czynników. Dla Amerykanina to czy jesteś czarny czy biały jest o wiele ważniejsze niż to czy jesteś Niemcem czy Polakiem. Tak, według nich śniady Niemiec prędzej dogada sie z śniadym syryjczykiem niż białym Niemcem. I nie mówię tylko o języku, ale kulturze, zachowaniach itd.

Więc według nich napływ
  • Odpowiedz
Dla Amerykanina to czy jesteś czarny czy biały jest o wiele ważniejsze niż to czy jesteś Niemcem czy Polakiem


@ItsFine: Dokładnie - mnie ostatnio uderzyło, jak niektórzy Amerykanie nazywali wszystkich Europejczyków nazistami, bo przecież Niemiec z '39 wygląda tak samo jak Ukrainiec w 2022, bo też jest biały więc na pewno też jest nazistą. Do tego dochodzi kompletne ignorowanie granic państw - oni myślą, że skoro nasze państwa są wielkości
  • Odpowiedz
@zielonka18 jak to, biały polaku? Przecież jesteś tak samo odpowiedzialny za niewolnictwo co amerykański biały plantator! Wcale wielu czarnych Amerykanów w XIX wieku nie żyło na wyższym poziomi niż twoi przodkowie pod rosyjskim butem, wstydź się za białą historię!
  • Odpowiedz