Wpis z mikrobloga

Wolski jak szef w kilku zdaniach wyjaśnia Bartosiaka.

[redaktor] - Jacek Bartosiak stwierdził, że reforma wojsk polskich musi być diametralna. Że polskie władze nie mogą traktować wojska po macoszemu i trzeba większych inwestycji w ten segment. Poza tym wydaje mi się, że wiele krajów w Europie na podstawie wojny w Ukrainie zdało sobie sprawę, że trzeba być ciągle czujnym i jeszcze lepiej przygotowanym.

[Wolski] - Poruszył pan kilka ważnych kwestii. Co do wizji mecenasa Bartosiaka – myślę, że planowanie reform armii należy zostawić wojskowym. Ja, mimo całkiem spory wiedzy, nie ośmielałbym się mówić wojskowym, jak oni coś mają robić. Mogę coś zasugerować, ale mam dużą pokorę wobec swojej wiedzy i niewiedzy jednocześnie. Dlaczego? Żaden cywil nigdy nie będzie miał takiej wiedzy, jaką mają generałowie z konkretnym doświadczeniem z pola walki i wiedzą nabytą w amerykańskich szkołach wojskowych. To ludzie, którzy mają dostęp do informacji niejawnych i ściśle tajnych. To są profesjonaliści. Dajmy im pracować. Oczywiście wojsko można krytykować, bo to nie jest święta figurka. Ale trzeba mieć świadomość, że każda genialna koncepcja stworzona przez cywila może rozsypać się w kilka dni po rozpoczęciu konfliktu.

(Cały wywiad na Weszło)

#ukraina #wojna #bartosiak #geopolityka #ukrainanafroncie #wojsko #wojskopolskie #weszlo
Neto - Wolski jak szef w kilku zdaniach wyjaśnia Bartosiaka.

[redaktor] - Jacek Ba...

źródło: comment_164660178230H8sKUoZTY7rCEvZo0bcL.jpg

Pobierz
  • 33
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Bartosiak przez ostatnie kilka powtarzał, że NATO nie pomoże, że NATO już właściwie nie istnieje, że NATO w razie konfliktu za wschodzie będzie zupełnie bierne


@Neto: I tak w zasadzie jest. Najwiecej pomagala Wielka Brytania i USA. Reszta Europy na poczatku miala to w dupie, dopiero jak ludzie wyszli na ulice to zaczeli cos robic. Helmy Niemcy 11 dni wiezli na Ukraine( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Neto: ale tak upraszczać cudzą pracę to trzeba mieć ogromne kompleksy. Przecież każdą reformę wojska robią politycy, którzy też nie są wojskowymi. Bartosiak tworzył ANW również rozmawiając z wojskowymi. Aż nie wierzę, że można tak skomentowac czyjąś wielomiesięczna robotę. Zrozumiałbym jakby przyczepił się do jakiś punktów w tym raporcie, ale on poprostu odrzucił go na wstępie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Neto: też tak uważam, świetny mecz dziś rozegrał. Gdyby nie kontuzje to rozbijały się o największe kluby Europy. Dzisiejszy pojazd z obroną Łęcznej to majstersztyk.
  • Odpowiedz
Wolski wyjasnil sam siebie, bez cywilnej dyskusji i recenzowania dzialan MON (tak, jak np. w USA) konczy sie to robieniem lodow na liniach mon-zagraniczni lobbysci-wojsko-zbrojeniowka


@selflessness: Tylko Wolski to robi od lat więc trudno by sam siebie krytykował. Ogólnie ta krytyka dotyczy scenariusza wojny z Rosją według ANW. To jeden scenariusz i to nie najbardziej prawdopodobny. Do tego odgórne założenia, które nie zawsze mają uzasadnienie, a Bartosiak jeszcze 2-3 lata
  • Odpowiedz
gdzie, na grupkach facebookowych i pisemkach z nakładem kilka tys?


@selflessness: No, ale to robił i to już długo. Ma dużo zarzutów, ale tworzenie nowej kompletnie koncepcji armii co kilka lat się nie dodaje, bo kilka lat trwa sam proces zakupowy.
  • Odpowiedz
@Neto: Słuchaj uchem a nie brzuchem. Myślisz że Ukrainie NATO By pomogło jakby padła po 2 dniach?? Bartosiak mówił że słabym się nie pomaga. A aktualnie obronę przeciwlotnicza i wojsko mamy w gorszej kondycji niż Ukraina. To tylko dzięki postawię Ukrainy NATO wkroczyło. Dlatego tez musimy się silnie bronić na początku.
  • Odpowiedz
Wolski jak szef w kilku zdaniach wyjaśnia Bartosiaka.


@Neto: dla was wszystko co ktoś powie inaczej niż Bartosiak jest "wyjaśnieniem Bartosiaka" :)
Za jakiś czas moda jak to moda, zmieni się i będziecie wyjaśniać Wolskiego.

Jestem tylko ciekaw czy to przejaw byciem pożytecznym idiotą czy ruskim trollem?
  • Odpowiedz