Wpis z mikrobloga

@PtaszynaFromPszczyna: ale pod jakimi warunkami ja tam widział to nie podasz, bo ci nie pasuje do założenia

Wspólnie możemy wiele zyskać (...) Mamy wiele wspólnych interesów, takich jak stabilizacja Afganistanu, walka z terroryzmem, piractwem i rozpowszechnianiem broni masowego rażenia Radosław Sikorski

Chcemy i potrzebujemy bezpiecznej i stabilnej Rosji. Ten kraj musi jednak być obliczalny, gotowy do kooperacji i przede wszystkim demokratyczny. Tylko taka Rosja może żyć w pokoju z
  • Odpowiedz
@Jacek38: Nie było tu żadnego założenia, a drobna uszczypliwość. Kolejna dotyczy tego kto wtedy jako jeden z nielicznych alarmował otwarcie kim jest Putin i co jest jego długofalowym celem, a kogo w formie fikołka umieszczono na obrazku wyżej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Walenciakowa: Nie zawitałaby do nich cywilizacja w naszym rozumieniu. Ten kraj nie ma możliwości mieć zbieżnych interesów z Europą. Rosja to imperium
  • Odpowiedz
@promile: ja tez pamietam wysmiewanie kaczynskiego, kiedy mowil o zagrozeniu ze strony rosji. i prawda jest taka, ze to rozne tuski i sikorskie bagatelizowaly to zagrozenie. na szczescie oni juz raczej do wladzy nie dojda
  • Odpowiedz
@promile: "Unijna agresja powinna się spotykać z twardą odpowiedzią" Przecież to wypisz wymaluj retoryka kremla który tylko broni się przed agresją Ukrainy.
  • Odpowiedz
Sikorski od dawna ostrzegał przed putinowską Rosją


@rybsonk: jednocześnie oddając hołd Niemcom. Ja widzę sprzeczność w odgrywaniu antyrosyjskiego patrioty, jednocześnie w pełni popierając i chwaląc kraj o prorosyjskiej i antypolskiej polityce. Całkowita sprzeczność interesów w kontekście lubianego na wykopie realpolitik.

Co, jako minister spraw zagranicznych Polski, uważam za największe zagrożenie dla bezpieczeństwa i dobrobytu Europy dziś, w dniu 28 listopada 2011 roku? Nie jest to terroryzm, nie są to Talibowie,
  • Odpowiedz