Wpis z mikrobloga

Wiecie co jest najgorzej irytujace, to ze typ lamie bezczelnie wszelkie prawo miedzynarodowe jakie istnieje. Zagraza calemu swiatu, a caly swiat twierdzi ze to nie ich wojna. Mysle ze ten sposob prowadzenia wojny NATO z rosja, bylby bardziej akceptowalny dla ludzi, gdyby ruskie trzymaly sie zasad jakichkolwiek. Chociaz tych korytarzy humanitarnych...

Ja sie pytam, czy jak wymienie sie z generalem Denaturovem, glowice nuklearne za flaszke i szlugi, to tez bede mogla bezkarnie mordowac ludzi? I to nagrywac zeby wszyscy widzieli? I spiewac w strone cywilizowanego swiata, can't touch me, cant touch me. Bo #!$%@? bomba.
#ukraina
  • 17
@bdgutrut Koleżanka nie rozumie chyba co by się stało gdyby cały świat zaangażował się zbrojnie w ten konflikt. Takie sceny jak z Ukrainy miałabyś i na Litwie, Łotwie, Estonii, Polsce, Czechach, Słowacji. Wbrew pozorom Rosja nie uruchomiła swoich wszystkich rezerw siłowych.
Więc jak na razie pozostaje nam tylko wspieranie Ukrainy.

Fajnie byłoby wierzyć w to że ruska armia jest przestarzała, ale myślę, że do totalnej wojny użyją zupełnie innych środków niż stare
@bdgutrut: Oczywiście, niebieskie paski na front i hurraa na ruskich! a Ty będziesz sobie siedzieć na wykopie w swoim domu i komentować oraz delektować się zdjęciami trupów na sadisticu xD
Chciałbym tylko przypomnieć że istnieje możliwość zgłoszenia się do ukraińskiej legii cudzoziemskiej, jak chcesz to jedź, a nie sugeruj przeniesienia teatru działań zbrojnych do Polski
@spiropentan Oczywiście zdań jest wiele, ale moje jest takie, że to nie są wszystkie siły i środki na które stać ruskie wojsko, albo dałem się nabrać na wielką ruską armie i tą propagandę mocarstwa.

Mimo wszystko mówi się żeby nie bagatelizować przeciwnika i tak podchodzę do tego konfliktu.
@spiropentan: włączenie się NATO do wojny pociągnie za sobą w Rosji:
- szybką akcje propagandową. Społeczeństwo tam jest już i tak w dużym stopniu antynatowskie;
- mobilizację powszechną;
- wzrost nastrojów patriotycznych. Odwołania do Wielkiej Wojny Ojczyźnianej;
- większość społeczeństwa pójdzie w bój.
O ile gdy Hitler atakował ZSRR to wiele osób liczyło, że ich życie się polepszy, bo Stalin wysyłał do łagrów, głodził, mordował tak teraz Putin jest bohaterem Rosji.
@NaczelnyWoody: ja mowie o czyms innym. O tym, ze daje sie w pewnym sensie przyzwolenie na mordowanie masowe ludzi i lamanie prawa, i to nie juz na skale lokalna, tylko na oczach swiata. I chociaz caly swiat jest przeciwny, nie ma mozliwosci zeby to powstrzymac. A to bardzo zly przyklad, dla innych panstw posiadajacych arsenal nuklearny. Widza ze dzieki temu sa praktycznie bezkarne.
@spiropentan: majac na uwadze to, ze kazdy myslal ze Putin zaatakuje Ukraine w bardziej dyskretny sposob, a nie lecac po bandzie, trzeba stwierdzic, ze jest nieobliczalny. Nieobliczalny, wkurzony, ponizony i wysmiewany poza Rosja. A czasu ma coraz mniej przez sankcje. Chcialoby sie powiedziec, "miales chamie zloty rog..."
@spiropentan: pamiętam, ale wtedy jednak było inaczej. Nikt nie miał broni, która mogła zniszczyć dowolne miasto w dowolnym punkcie świata.
O ile USA, Izrael, Rosja i pewnie kilka innych krajów dadzą radę obronić swoje duże miasta przed nalotem nuklearnym tak my raczej nie.
Tak więc jest to mocno śliski temat szczególnie, że Putin przekonuje się właśnie, że jego armia nie jest tak potężna jak myślał i jedyne co de facto zagrozi
@MarMac: Rosjanie są narodem, który odpuszcza dopiero wtedy gdy wdeptuje się ich twarz w błoto. A i to nie zawsze.
Albo się rozpadną od środka, albo zostaną unicestwieni, albo dalej będą się bawić po swojemu nie niepokojeni. Czas pokaże.

Edit: W zasadzie nie Rosjanie sami w sobie - to głębszy problem wynikający z tego jak Rosja od zawsze jest zarządzana i jaką w związku z tym mentalność mają sami Rosjanie. Dobrze