Wpis z mikrobloga

Nie czaję do końca czemu ludzie aż tak płaczą nad jakimś dzieckiem? Wiadomo tragedia dla rodziny i bardzo smutny obraz ale czy tylko mi dużo bardziej szkoda jest dorosłego człowieka który ma znajomych, którzy w razie jego śmierci będą z nim tęsknić i ma przede wszystkim wyrobiony charakter/osobowość w przeciwieństwie do takiego noworodka? Ono i tak nic nie rozumie. Nawet takie kilkuletnie dziecko to według mnie dużo większa strata niż taka dzidzia. Co myślicie? #wojna #ukraina #rosja
Pobierz korporacion - Nie czaję do końca czemu ludzie aż tak płaczą nad jakimś dzieckiem? Wia...
źródło: comment_1646572720kVyQWAUG0tlAdYeWViXx3T.jpg
  • 85
@korporacion: bo jest mitologizacja dzieci a przecież takie dziecko krócej żyje niż dorosły

no ale widocznie w wojnie nie chodzi tylko o czas życia ale też o zabijanie części społeczeństwa i inne cele
@Himre: szkoda mojego czasu, od tego sa rodzice i zyciowe doswiadczenie ktore odpowiednio ksztaltuje lub wypacza charakter, kazdy jest inny ale podstawa naszego czlowieczenstwa i nawazniejsza wartoscia ktora odroznia nas od zwierza jest EMPATIA i UCZUCIA kazdego pokroju, od szacunku po nienawisc.
@rockip: ale Ty masz rozkminki... tego nie wiem, każdy jest inny. Ogólnie nie przez przypadek mówi się, że nie ma nic gorszego niż pochować własne dziecko.