Wpis z mikrobloga

Zastanawia mnie skąd przekaz o milionach Ukraińców którzy już na zawsze zaleją nasz rynek pracy. Nikomu do główki nie przyszło, że to są wyłącznie kobiety i dzieci (mężczyźni mają zakaz wyjazdu) i większość z nich tylko czeka na koniec wojny żeby wrócić do domu? Bo pół gorących się zachowuje jakby po wojnie na Ukrainie zostały góra 4 osoby, bo wszyscy będą siedzieć w Polsce ze statusem nadczłowieka, czytaj, z darmowym biletem na tramwaj.

#ukraina #wojna
  • 77
@ConanLibrarian: no oczywiście że muszą, ale ja się pytam skąd przekonanie, że to nie jest sytuacja chwilowa, na czas konfliktu.

@niezdiagnozowany @wtf2009 @gnt_1: no tak, zapomniałem, że po wojnach kraje zostają wyludnione, a całkowicie zniszczone miasta po atakach wojennych pozostały zgliszczami do tej pory, chociażby Warszawa po II WŚ... A nie, czekaj

@statystyczny_yt: no dobra, ale to się rozjadą po Unii, a nie tylko u nas

@Brat_mexicano_TV: obywatele
@MechanicznyTurek:

W 1938 r. liczba ludności wynosiła 1 295 tys. W czasie II wojny światowej miasto niemal w całości uległo zniszczeniu. W styczniu 1945 r. na terenie Warszawy zamieszkiwało zaledwie 162 tys. osób.


No własnie tak jest xD plus nie porównuj sytuacji nieporownywalnych w 1939-45 miales wojnę światową, na razie jest to lokalny konflikt. Ci ludzie mają takie szczescie, ze za granicami swojego kraju maja normalne miejsca do zycia, do ktorych
sam sie przekonasz ze wiekszosc tych nachodcow to faceci w wieku poborowym. Wiem bo sam wczoraj widzialem


@Brat_mexicano_TV: bo to głównie oni pracowali w Polsce przed wojną. Po agresji Rosji niewielu z nich przedostało się do Polski, pewnie nawet więcej wróciło walczyć o ojczyznę.

P.S. Od 24.02.2022 to nie są nachodźcy, jak ci z Afryki/Azji, ale uchodźcy. Nawet jak ich nie znosisz, bo ci pracę na budowie zabrali, to staraj się
@niezdiagnozowany: nie ignoruj czegoś takiego jak przywiązanie do kraju, ojczyzny, swoich terenów.
Łatwo się mówi, że o, wyjedź, każdy może wyjechać i będzie żył jak król. To nie jest takie proste, nawet w czasach pokoju dużo ludzi nie decyduje się na taki krok i woli klepać biedę u siebie.
Ukraińcy są tu przyjmowani ciepło, ale nie są u siebie. Inna kultura, inny język, nawet inny alfabet. Spora część osób wróci chociażby
@MechanicznyTurek:

nie ignoruj czegoś takiego jak przywiązanie do kraju, ojczyzny, swoich terenów.

Łatwo się mówi, że o, wyjedź, każdy może wyjechać i będzie żył jak król. To nie jest takie proste, nawet w czasach pokoju dużo ludzi nie decyduje się na taki krok i woli klepać biedę u siebie.

podejrzewam, że w czasach wojny lub po wojnie decyzja o wyjeździe jest duzo latwiejsza tj. nie trzeba tak duzo o tym myslec,