Wpis z mikrobloga

#szachy

Tak sobie ostatnio postanowiłem, że wrócę do gry w szachy. Ostatnio grałem w podstawówce, nawet w kółku szachowym byłem. Później przyszedł inny sport i zabrakło czasu. Nieważne. Może są tu jacyś entuzjaści szachów i polecą jakieś książki do poznania tajnik tejże gry?
  • 11
@wow: Pewnie, że czyni. Dziś zagrałem dwa razy na kurniku, i dostałem tęgie baty. Więc sobie pomyślałem, że warto sięgnąć po literaturę. Przypomnieć sobie pewne taktyczne ruchy, jak dobrze rozpocząć grę. Bo miałem wrażenie, że już w pierwszych kilku ruchach przegrałem rozgrywkę, a potem tylko się wiłem i przesuwałem pionki.

@Defecator: Klubu dawno już nie ma. A, że mieszkam w małym mieście to o takie rzeczy trudniej. Mamy klub miłośników
@gorthin Ja tez ostatnio się uczę. Preferuje środki cyfrowe. Kupiłem Chessmaster Grandmaster Edition (można dostać za grosze) tam jest świetna (według mnie) akademia GM Waitzkina interaktywna, testy, zadania dużo tego i naprawdę nie męczy. Ze stron internetowych polecam chess.com (mi szczególnie przypadły do gustu filmiki IM Daniela Renscha (chyba dobra pisownia) Do ćwiczenia taktyki stronka chess tempo i programy z puzlami szachowymi. Może coś z tego Co się przyda, bo ja jestem