Wpis z mikrobloga

tl;dr


wersja pełna:

mirki mam problem z domowym wifi, posiadam router tp-link tl-wr740n, w domu są 3 laptopy(windows 8.1, windows 8, windows 7), tablet(win8.1) i mam telefon z WP7.8. na laptopach z w8.1 i w7 sieć normalnie działa, jest przydzielany dynamicznie adres ipv4, to samo w smart tv - też sieć bezproblemu łapie. problem mam ze swoimi urządzeniami tj. laptop z w8, tablet i telefon. żadne z nich nie może się połączyć z siecią, mam tylko ikonkę z informacją (połączenie ograniczone), ipconfig pokazuje że nie przydzieliło mi adresu ip. dzisiaj do południa wszystko było okej, natomiast przez chwilę nie było prądu i teraz u mnie jest dupa a u innych jest okej. karty sieciowe działają bo net udostępniany z telefonu działa na lapku i tablecie.

ktoś ma jakiś pomysł ocb? :<

#helpme #kiciochpyta #sieci #wifi #komputery #problem #sieciowcy #router #niemazyciabezneta
  • 10
@Windmark: próbowałem przydzielać ip na sztywno na urządzeniach na których to nie działa i nic to nie zmienia. zmienia się tylko "status połączenia" z "brak dostępu do sieci i internetu" na "brak dostępu do internetu" i połączenie nadal jest ograniczone.

@lasic01: nie mój router :<
@hatifnat: uroki windowsa ... ale nie nabijam się , chociaż sam linuksiarz jestem. Mam w firmie 5 kompów (ósemki nie ma ), ale na jednym jest vista i 4 sztuki win7. no i czasami jedna z tych 7 oraz Vista pokazują sieć, ale bez dostepu do internetu... i to dośc losowo. Nie chcę być optymistą ale od 2 dni to działa, a wyłączyłem na routerze negocjacje Wlan, czyli na sztywno ustawiłem