Wpis z mikrobloga

Witam Mikro
Mam pytanko. Otóż posiadam AiO "ICUE H150I ELITE CAPELLIX" i chciałem zrobić Push/Pull. Ze względu że obudowa to Lian Li o11 zamontowałem Radiator na boku i chciał bym go zrobić na wciąganie powietrza (dolne wiatraki są też na wciąganiu, górne na wypuszczaniu powietrza z obudowy), tak aby ciśnienie wewnątrz było dodatnie. Moim pytaniem jest: czy do kontrolera wiatraków od AiO mogę podłączyć dodatkowe 3 wiatraki z linku poniżej. Wiatraki te które chce kupić są bez RGB ponieważ jest mi ono niepotrzebne (wiatraki będą w niewidocznym miejscu).
Wiatraki w AiO to: Corsair ML120 RGB PWM
Kontroler to: Corsair iCUE Commander Core

LINK: https://www.galaxus.de/de/s1/product/corsair-ml120-pwm-120-mm-1-x-pc-luefter-13798975

Pozdrawiam
#pcmasterrace #chlodzenie #komputery #pytanie

Pozdrawiam
Pobierz 4est - Witam Mikro
Mam pytanko. Otóż posiadam AiO "ICUE H150I ELITE CAPELLIX" i chcia...
źródło: comment_1646492523Q1i0JA4MHatwfwZT8l9543.jpg
  • 23
@4est: A muszą być koniecznie te? No jeśli mogą być bez RGB, to ja bym wszystkie wentylatory zamienił na Arctic serię P - są genialne do AIO - świetna cena, ciśnienie statyczne, przepływ powietrza i gwarancja 10 lat
@Bogdan_Boner AIO jest Marki Crosair i wolał bym żeby kompletne zostało żeby cyrków nie było. Jak bym już wszystkie zmieniał to bym zmienił na Lian Li wiatraki bo na dole i na górze takie właśnie mam i są mega. Wiatraki wpinają się w siebie i dopiero na końcu wpina sie kabel. Zamiast 2 kable x 3 wiatraki, masz 2 kable w sumie do trzech wiatraków. Do tego mega ciche.
@4est: Jasne, rozumiem. Arctic ma podobne rozwiązanie - kable PST. Możesz pod jeden wentylator podpiąć jeszcze 2-3 wentylatory i jednym kabelkiem wentylatora tylko do huba. Super sprawa :) A buda fajnie wygląda :)
@4est: to tylko upewnij się, że masz miejsce. Bo po stronie serwisowej (gdyby wpadło ci do głowy tam je umieścić) będziesz miał problem z przykręceniem najwyższego wentylatora (brak miejsca przez przewody wychodzące z panelu przedniego).
@gomjeden z tego co widziałem w Lian Li o11 jest to popularne rozwiązanie, miejsca jest też sporo.
Edit. Aaaa chyba że chodzi Ci o przewody od przycisku zasilania oraz przednich usb
@4est: mimo wszystko przymierz, najlepiej przy pomocy jednego z pozostałych wentylatorów.. bo ja też musiałem zmienić plany, chociaż na obrazkach wyglądało dobrze ;-)
@gomjeden: No i Super! Daj znać jak się temperatury pozmieniały. Pytanko jeszcze. Nie lepiej żeby świeże powietrze wchodziło do obudowy przez Radiator?