Wpis z mikrobloga

Ja mam bardzo głupie pytanie, ale liczę, że któryś z obecnych tu ekspertów szybko mi to wyjaśni ( ͡ ͜ʖ ͡) W jaki sposób oni zdejmują tak precyzyjnie te wszystkie latające obiekty? Czy to jest kwestia "dobrego oka" operatora takiej wyrzutni (w sensie oblicza gdzie mniej więcej pojawi się za chwilę dajmy na to taki helikopter i biorąc pod uwagę swoją odległość oblicza w którym momencie ma
@PanAIbert: a jak mial lecieć? Do tego widzisz parę sekund lotu, wiec nie masz pojecia jak leciał wcześniej. I jeszcze do tego wszystkiego leciał nisko właśnie, żeby uniknąć ostrzału.
@mimesium: To zależy od rodzaju, np. pocisk naprowadzany termicznie, przeciwlotniczy, reaguje na ciepło silnika i gazów wylotowych. W takiej sytuacji operator namierza cel, a następnie do programowalnego pocisku przekazywane są informacje o tym, że ten, w tym przypadku, helikopter to cel. Następnie, pocisk jest wystrzeliwany i operator może się swobodnie oddalić, bo detektor głowicy samonaprowadzającej w pocisku dalej sam już sobie namierza cel, oblicza jego prędkość, wysokość, kierunek lotu, itp. Najpopularniejszą