Wpis z mikrobloga

"Zaproponowaliśmy już ustawę, żeby osoby, które będą przyjmowały uchodźców wojennych z Ukrainy, otrzymywały ze strony państwa np. 40 zł dziennie za daną osobę na wyżywienie, ciepło — powiedział w piątek w Polsat News premier Mateusz Morawiecki. Takie wsparcie oznacza ok. 1200 zł miesięcznie na każdego uchodźcę, którego Polacy przyjmą pod swój dach."

Jakby ktoś nie słyszał.
Czyli 1200 plus 500 na każde dziecko.

Inflacja xD
Benzyna xD (7-10zl)
Najem xD
Drożyzna xD
Dopłaty do żłobków (Polskie dzieci do prywatnych pojdo) przecież już nie ma miejsc nawet dla nas.
Służba zdrowia xD

#wojna
#ukraina
#ekonomia
#rosja
#nieruchomosci
  • 50
  • Odpowiedz
@Nester86: masz racje, polak powinien byc gosciem w swoim kraju. Niech najem przejma ukraincy, ktorzy beda dzieki temu tansi bo nie beda ponosic kosztow. Dla Polaka bedzie horendalny koszt czynszu i #!$%@?, bo juz jest 3 ukraincow w kolejeczce na jego miejsce.
  • Odpowiedz
@Nester86: weź się ogarnij i przestań wyzywać. Wrzuciłem wcześniej wyliczenia. Jeśli będzie to nawet 2 mln uchodźców, to nadal za mało na pół roku funkcjonowania. Chyba że nikt nie będzie pobierał pieniędzy obiecanych przez rząd lub czeka nas hiperinflacja i nie zrobią waloryzacji, to wtedy nie.
  • Odpowiedz
@Ella_Dowling:

nie będę się kłócić, ja znalazłam ze 156 mld poszło przez 6 lat programu.

Przez pierwsze lata szło ~20 mld PLN, bo nie uwzględniali pierwszych dzieci. Teraz 40 mld:
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Na-program-Rodzina-500-wydano-do-tej-pory-ponad-156-mld-zl-8166612.html

"Program "Rodzina 500+" ruszył 1 kwietnia 2016 r. Obecnie korzysta z niego 6,6 mln dzieci, a roczny koszt tego wsparcia to 41 mld zł."

Więc 500mln euro z UE to śmiech

A tu pełna zgoda.
  • Odpowiedz
i poparte badaniami, zamiast wróżenia z gówna. Wy wiecie jak będzie xD ekonomiści pffff


@Nester86: Wiadome jest to, że jest już ich prawie milion, a łącznie spodziewają się 4. Znany jest również plan działania naszej wspaniałej partii rządzącej, więc jakie dane z dupy? To ty stawiasz hipotezę która zakłada, że będą nam regularnie robić przelewy żeby wyjść na czysto (bez n przelewów to my na tym popłyniemy), choć nikt tego nigdzie
  • Odpowiedz
@Erus: jaka hipotezę stawiam? Gdzie? Pokaż mi.
Skąd wiesz że wojna nie skończy się jutro? Za tydzień. Za miesiąc. Poproszę link do źródła.

Wróżenie z gówna, w sumie niczego innego po wypoku się nie spodziewałem.
  • Odpowiedz