Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 60
Widzę że co poniektórzy chcieli by już mieć III wojnę światową u siebie. Więc o to lista konsekwencji na którą większość wykopków jest gotowa:

- Zniszczone mista, budynki, zabytki historyczne cokolwiek pociski balistyczne itd. potrafią dosięgnąć
- Ofiary liczone w dziesiątkach tysięcy jak nie setkach lub milionach (zależne od eskalacji)
- "Cwaniak w necie, #!$%@? w świecie" więc większość musiałaby chwycić za broń i iść na front a to już nie CS i nie zrobisz respawn.
- Ciągła ucieczka i oglądanie się za siebie
- Dzisiaj masz rodzinę jutro oglądasz jak spadający deszcz rakiet za kilka sekund zabierze Ci to wszystko
- Możliwe braki w zaopatrzeniu więc głód i brak leków
- Katastrofa klimatyczna (arsenał nuklearny)
- Życie w strachu i ciągłym paraliżu przed dniem kolejnym.

Plusy?:

- Wykopek dostał to o co prosił.

Wiem że biadolenie i mam wypier*** ale niestety takie będą realia i codzienność jeśli NATO włączy się do tej wojny. Putin jest nieobliczalny i nie mamy pojęcia jakby zareagował ale jednego jesteśmy pewni - nie skończyłoby się to dla nas wszystkich dobrze. Ukraina otrzymuje więcej pomocy niż sama się spodziewała. Agencje wywiadowcze ciągle dostarczają nowych informacji. Otrzymują wsparcie militarne jak i humanitarne. Ludzie zaciągają się jako ochotnicy by ich wesprzeć. Musimy za wszelką cenę unikać wywołania następnej wojny światowej. Musimy myśleć racjonalnie i logicznie nie reagować emocjonalnie. Ciągła kalkulacja konsekwencji. Każdy kto pisze "niech już NATO wejdzie i rozwali kacapów" jest po prostu głupcem.

#wojna #rosja #ukraina
  • 41
  • Odpowiedz
@DooBeeDooBee: To nie jest żadna "moja logika", co najwyżej Twoja nadintepretacja.

Jesli nie rozumiesz absurdu w "nie chcę wojny, więc chcę wojnę", to nie wiem, co mam jeszcze Ci napisać.

Nie chcesz wojny, to jej nie wywołuj.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sayo300: Może trochę szacunku. To że to co napisałem przerasta twoje możliwości logicznego myślenia, to już niestety nie moja wina.
  • Odpowiedz
@TypowyZakolak: No ja nie rozumiem absurdu Twojwgo myślenia. Przecież Ukraina może przestać walczyć jak nie chce wojny. Napisałem wyraźnie, że JEŚLI NATO uzna, że Rosja może być zagrożeniem dla NATO w najbliższych latach lepiej jest teraz pomoc Ukrainie ale Ty w swoich odpowiedziach kompletnie ignroujesz słowo "jeśli". Jaki ma sens dyskusja skoro próbujesz walczyć z argumentami których nie wygłosiłem? Możesz sam ze sobą rozmawiać równie dobrze.
  • Odpowiedz
@DooBeeDooBee: Ale NATO tak nie uważa. Więc rozważamy jakieś nierealne scenariusze z dupy, równie dobrze możemy się zastanawiać, co zrobimy, gdy Putin wybuduje gwiazdę śmierci.

NATO jest zdania, że nie jesteśmy stroną konfliktu, a uniknięcie wojny to priorytet.
  • Odpowiedz
@DooBeeDooBee: Nie jest na tyle dużym zagrożeniem by rozpoczynać gorącą wojnę. Rosja to biedny kraj o budżecie na zbrojenia w wysokości 1/10 amerykańskiego. Ich gospodarka jest z gówna i dykty, Putler ma 70 lat i wiecznie żyć nie będzie, demografia i HIV stawia ich społeczeństwo w wyraźnie słabszej kondycji, gaz i ropa nie będą liczyć się w nieskończoność gdy świat przejdzie na atom, OZE i wodór. W naszym interesie jest
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sayo300: Polecam przejrzeć to co pisałem wcześniej jak i komentowałem zanim wyciągniesz takie wnioski bo do ruskiej onucy mi bardzo daleko.
  • Odpowiedz
Nie jest na tyle dużym zagrożeniem by rozpoczynać gorącą wojnę. Rosja to biedny kraj o budżecie na zbrojenia w wysokości 1/10 amerykańskiego.


@TypowyZakolak: Putin ma 70 lat ale jest kolejka na jego miejsca osób które z chęcią przygarną tytuł dyktatora. Po drugie nie chodzi nawet o to, jak silna jest Rosja a jak wielkim bólem dupy jest dla Europy i Stanów w polityce zagranicznej. Powinniśmy skupić się na formowaniu bloku
  • Odpowiedz
Rosja nie będzie czekać z założonymi rękami aż ich państwo się rozpadnie.


@DooBeeDooBee: Rosja to gównokraj o potencjale z plasteliny. Jankesi już raz zajechali "potężne" USSR wyścigiem zbrojeń, których ta gospodarka zwyczajnie nie wytrzymała, a potencjał USSR był wielokrotnie większy, niż obecnej Rosji. Chociażby przez to, że mieli o wiele większą populację, większe terytorium, silniejszy przemysł. Putler nie wygra ani wyścigu zbrojeń, ani nie wygra wojny. Nie ma sensu mu
  • Odpowiedz
@gugulec: @TypowyZakolak: Nie bierzecie pod uwagę, że jeśli Putin wygra w Ukrainie to Rosja urządzi tym ludziom ludobójstwo, a resztę sterroryzuje i tak urobi, że użyje ich w późniejszym konflikcie z Nato. Skoro nawet w Polsce są dziesiątki putinistów to z pewnością są ich tysiące w Ukrainie mimo, iż teraz siedzą cicho. Rosja bez Ukrainy traci status mocarstwa. Oczywiście na dzień dzisiejszy trzeba brać poprawkę, że Ukraińcy naprawdę
  • Odpowiedz
@puszkapandory: Rosja ma obecnie status mocarstwa dzięki arsenałowi atomowemu, a nie dzięki powierzchni. Aneksja Ukrainy niewiele tutaj zmieni. Ludzi niezmiennie szkoda, ale NATO jest sojuszem obronnym, a nie kapitanem planetą, co niesie dobro i pokój. NATO nie interweniowało w Rwandzie w 1994, chociaż skala ludobóstwa była... przerażająca, a konsekwencje interwencji były żadne. Tym bardziej nie powinna w tym wypadku interweniować teraz, gdy konsekwencją jest wojna światowa.
  • Odpowiedz
gdy konsekwencją jest wojna światowa.


@TypowyZakolak: Tylko o ile Chiny by się włączyły. Wojna z Rosją, która ledwie radzi sobie w Ukrainie nie ma potencjału na światowy konflikt, choć oczywiście rakietami może sięgnąć trochę celów z dala od granic. Wojskiem ze swoich granic daleko nie wyjdzie o ile w ogóle.

Problemem tak naprawdę jest koszmarny stan armii europejskich, zapasów itd. I sądzę, że to zamyka ten temat.
  • Odpowiedz
@TypowyZakolak: Obawiam się, że zapasów mamy mało. W którymś konflikcie parę lat temu (Libia?) bodaj Francji po kilku dniach skończyły się bomby lotnicze.

Jankesi muszą dać wywiad i kierować tą zbieraniną. Reszcie bym nie zaufał ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@puszkapandory: Odwagi. UE+UK ma ponad 7000 samolotów i helikopterów, Kacapia tylko 3000. Miażdżymy ich w powietrzu nawet bez USA, a bez przewagi w powietrzu zostaną rozjechani na placek w tym posowieckim złomie na ziemi, ile by go nie było.
  • Odpowiedz