Wpis z mikrobloga

Hej Mirki, mam pytanie. Jakiś czas temu kupiłem sobie xbox one i wykupiłem Game Passa.

Czy jest możliwość żeby korzystając z mojego Game Passa zainstalowac córce na laptopie Minecrafta?
Jak w ogóle wygląda kwestia współdzielenia Game Passa? Wyobrażałbym sobie to tak, że zakładam jakąś grupę rodzinną, tworzę tam konto dziecka, loguje się nim na kompie i córka może sobie korzystać.
Jest taka mozliwość?

#xboxone #xbox #microsoft
  • 9
  • Odpowiedz
@sztygar: Tak, mam ultimate. Ale muszę się zalogować na swoje konto, czy jest opcja utworzenia jakiegoś konta dla dziecka i współdzielenia? Wolałbym jednak aby grała na swoim koncie.
  • Odpowiedz
@Tesseract: w takim razie nie, musisz mieć konto nadrzędne także na drugim komputerze - dokładnie jak na Xbox. Jeśli boisz się o transakcje to można w ustawieniach wyłączyć zakupy bez hasła. To o czym piszesz powyżej to coś a'la plan rodzinny - obecnie go nie ma, ale byłbym zdziwiony, gdyby MS nie miał planów go wprowadzić, także śledziłbym temat.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Tesseract: są ustawienia rodzinny na koncie Microsoftu. Możesz użyć aplikacji (wersja beta) na telefonie, na androida tutaj - https://play.google.com/store/apps/details?id=com.microsoft.xboxfamily

Na kompie twoje konto musi być zalogowane jako nadrzędne, twoje dziecko będzie mogło korzystać ze swojego podrzędnego konta które nie ma wpływu na twoje. Zalety są różne, dzięki temu możesz łatwo nadzorować to co twoje dziecko robi, w co gra, z kim się komunikuje w grze, kiedy może i jak długo może
  • Odpowiedz
  • 0
są ustawienia rodzinny na koncie Microsoftu.


@woda_saguaro Tak, mam ustawioną rodzinę na koncie Microsoftu. Natomiast rodzina z konta Microsoftu nie przenosi się automatycznie na konto Xbox. Przynajmniej ja takiej opcji nie widzę.
Dodatkowo jak na xbox wchodzę w opcję "Zarządaj członkami rodziny" to nie jestem w stanie nic zrobić bo przycisk jest na szaro.
Tesseract - >są ustawienia rodzinny na koncie Microsoftu.

@woda_saguaro Tak, mam ust...

źródło: comment_16464223128kWEo0VR1iqpfmMsqSpduo.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@Poroniec Tak, miałem na myśli coś podobnego jak ma Nintendo w ramach Nintendo Family, gdzie się po prostu podpina kilka kont do rodziny i każdy gra na swoim.
No nic. Nie pozostaje nic innego jak zalogować się swoim kontem.
  • Odpowiedz