Wpis z mikrobloga

  • 6897
#ukraina #rosja #wojna

Zełenski: „Przeżyliśmy dwie wojny światowe, trzy klęski głodu, holokaust, Babi Jar, Wielki terror, katastrofę w Czarnobylu, okupację Krymu, a teraz wojnę w pozostałej części kraju. Jeśli komuś się wydaje, że będziemy przestraszeni, załamani lub poddani, nic nie wie o Ukrainie”.
Kempes - #ukraina #rosja #wojna

Zełenski: „Przeżyliśmy dwie wojny światowe, trzy klę...

źródło: comment_1646377155Xb6mk76y9ZH9lAWudiDGNG.jpg

Pobierz
  • 87
UPA też przeżyli... Wspieramy Ukrainę w konflikcie z Rosją, ale nie zapominajmy, że dla Polski najważniejszy ma być NASZ interes a nie Ukrainy

- Ogólnie mam normalny stosunek do dekomunizacji. Społeczeństwo tak wybrało i jest to normalne. Są bezsprzeczni bohaterowie. Stepan Bandera jest bohaterem dla jakiegoś procentu Ukraińców i jest to normalne i świetne. Jest jednym z ludzi, którzy bronili wolności Ukrainy – powiedział w opublikowanym w czwartek wywiadzie dla portalu RBK-Ukraina.
@Bijelodugme: Nasz interes to niezależna od ZSRR Ukraina i słaby ZSRR.

UPA też przeżyli...


Ja #!$%@?ę i co jeszcze? Będziemy sobie tak wypominać w nieskończoność? Nasz sąsiad walczy więc mu pomagamy jak możemy. Tam giną bezbronni ludzie mordowani przez sowieckich #!$%@? w mundurach - musimy ich wspierać, pomagać i otaczać opieką, a nie rozdrapywać po raz tysięczny rany.
Nasz interes to niezależna od ZSRR Ukraina i słaby ZSRR.


@Defender:
Nasz interes to słaba niezależna od Rosji Ukraina i słaba Rosja. Wspieramy Ukrainę i robimy to od lat, tyle że za naszym wsparciem coś musi potem i z ich strony iść, a nie np. szantażowanie nas zamknięciem szlaku kolejowego z Chin:
https://gospodarka.dziennik.pl/news/artykuly/8347727,ukraina-polska-kolej-blokada-tranzyt-kolejowy-chiny-towary.html
To artykuł z 2 lutego 2022. Nie możemy sobie w przyszłości na to pozwolić.
Ukrainie trafił się chyba najlepszy możliwy Przywódca. Porównajcie go sobie teraz do wielkiego putina, który wysyła dzieci na rzeź i żeby robiły rzeź innym, a sam siedzi jak szczur gdzieś w swoim schronie za grube miliony.


@konto_na_wykop_pl:
Jakie obecnie korzyści z tej sytuacji ma Ukraina i Ukraińcy?
Takie, że nie są podnóżkiem putina jak Białoruś, dzięki niemu cały cywilizowany świat wspiera Ukrainę, podnosi morale wojska. To tak na szybko, ale chyba najważniejsze.


@konto_na_wykop_pl:
A jak to się ma do zniszczonej infrastruktury, codziennych ofiar wojny, paraliżu kraju, zniszczonej gospodarki. Na Białorusi ludzie nie giną w wojnie, mosty nie są wysadzane, miasta nie są ostrzeliwane.
@Kempes: Teraz to Ukraina staje się stereotypowym twardzielem, symbolem siły i waleczności. Już nie będzie się mówić że ruskie ojej nie #!$%@?ą się w tańcu, teraz to Ukraina się w tańcu nie #!$%@? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zamiast tymczasem w Rosji, narodzi się trend "tymczasem na Ukrainie" ( ͡° ͜ʖ ͡°) I bardzo dobrze.
idąc tym tokiem rozumowania - jeżeli putin stwierdzi, że Polska jest ich częscią i trzeba wejść z "misją pokojową", powinniśmy powitać ich kwiatami, czy dronami? Mamy psychola jako sąsiada, a Ukraina powiedziała mu "dość".


@konto_na_wykop_pl:
A myślałem, że przykład Postania Warszawskiego czegoś ludzi w moim kraju nauczył. Nie każda walka ma sens, czasami lepiej przeczekać. Jeśli w przypadku ataku na Polskę, państwa NATO nie interweniowałyby, nie widziałbym sensu w "bohaterskiej śmierci"
A myślałem, że przykład Postania Warszawskiego czegoś ludzi w moim kraju nauczył. Nie każda walka ma sens, czasami lepiej przeczekać. Jeśli w przypadku ataku na Polskę, państwa NATO nie interweniowałyby, nie widziałbym sensu w "bohaterskiej śmierci" za innych.

Miałeś wskazać jednak gdzie ten zysk dla Ukraińców, bo dla mnie oni z każdym dniem walk są coraz bardziej przegrani.


@Bijelodugme: oj naiwniaku, skoro bysmy ich przyjeli to po co ktos mialby nam