Wpis z mikrobloga

Dzień dobry,
Z tej strony ruska onuca. Chciałem tylko przypomnieć, że polska gospodarka nie udźwignie następstw covida, rządów pis, stóp procentowych (które dopiero wzrosną), inflacji, milionów ukraińców ktorych będziecie mieć dość jak opadną emocje związane z wojną, ucieczką inwestorów z Polski itd. Mógłbym tak wymieniać, ale siedzą tutaj głównie dzieci, które życie znają z zakładki wykop hity. Żegnaj polska gospodarko [*].
Można wpisywać miasta.

Dobrego dnia
#ukraina #wojna #ekonomia #gospodarka
  • 62
  • Odpowiedz
@3k1m: ja to powoli myślę, że to Kaczyński steruje światem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wali ci się budżet, a nie możesz drukować pieniędzy, bo przypał? Cyk, covid i lecimy 2 lata drukarki.
Spada ci poparcie, bo wszyscy skupiają się na tym ile hajsu dodrukowałeś, co #!$%@?łeś z prawem aborcyjnym i ile nakradłeś za covida? Cyk #!$%@? uchodźcy od Baćki
Uchodźcy wywiezieni i znowu spada ci poparcie? #!$%@?,
  • Odpowiedz
@3k1m: Na szczęście jesteś ty - wspaniały analityk sytuacji z każdej możliwej strony! Przecież tacy jak ty krzyczeli, że do teraz już Polski nie będzie, że stopy będą 15% do marca a rosja wjedzie lada dzien do naszego kraju. A idź pan w #!$%@? z tym marudzeniem
  • Odpowiedz
@3k1m Jakbyś naprawdę był ekspertem od gospodarki i znał rynek pracy, to byś nie pisał takich głupot. Polska ma wielkie zapotrzebowanie na pracowników. Bezrobocie w sięga w niektórych powiatach 2%. A Ci ludzie podejmą każda pracę.
  • Odpowiedz
@3k1m Na to zasługuje. Niepezygotowani na nic, kraj rozmontowany przez partyjnych, wirus pokazał popłoch i chaos, finansowo wszystko roztrwonione, gospodarka traktowana jak dojna krowa a nie szansa na skok cywilizacyjny
  • Odpowiedz
@3k1m: polska gospodarka spadnie z rowerka z Ukraińcami czy bez, ważne żeby nie dać sobie wmówić że kryzys jest przez Ukraińców
  • Odpowiedz
@prnppp Zwiększyła się rok do roku o 75%. Ta liczba będzie jedynie rosła. Część tych ludzi wyjedzie na zachód. Część do Skandynawi i na wyspy więc nie ma co siać paniki i dezinformacji, że zaleje nas fala imigrantów. Moim zdaniem napędza nam gospodarkę do tego pomoc z UE. Nie zapominajmy że Polska już przed rozpoczęciem wojny udzielała Ukrainie bezzwrotnych pożyczek w wysokości 1mld euro każda. Pieniądze te teraz zostaną wydane na utrzymanie
  • Odpowiedz
@kocik2010: przy wysokich stopach inwestycje są zmniejszone, ciekawe skąd pojawia się miejsca pracy. Eksperci od rynku pracy mówią, że znajdzie zatrudnienie ok 500k uchodźców. ONZ szacuje, że przyjedzie do nas od 4 do 7 mln. Czekają nas chude lata, oby nie bankructwo, ale to już zależy od państwa na ile utnie wydatki socjalne.
Pieniądze, które na ten moment proponuje UE to 500mln euro do podziału. To jest tyle co nic.
  • Odpowiedz
  • 1
@smierdakow nie pytaj tego #!$%@? o takie rzeczy. On #!$%@? myśli, że tylko polska powinna zanegować istnienie covida, że powinni nie wpuszczać ludzi uciekających przed strzałami i bombami. Ten człowiek i ci ktorzy co to plusuja to totalne bezmózgi. Polityka pisu nie jest najlepsza, wręcz bardzo nieudolna. Aczkolwiek decyzję o przyjmowaniu uchodzców prędzej ludzie wydali taka opinie niż rząd, wydać było od początku ogromną chęć pomocy. Także dla takich #!$%@? jak op
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@3k1m: ruska onuco a jak tam gospodarka wielkiej rosji, udźwignie? Myślę że Twój kraj ma teraz większe problemy i jednak gorsze perspektywy kiedy cały świat wam źle życzy
  • Odpowiedz
@3k1m: > polska gospodarka nie udźwignie następstw covida

Już poradziła sobie dobrze, lepiej niż się wszyscy spodziewali porównując do innych, małe bezrobocie i duży wzrost PKB

inflacji

To jest faktycznie problem globalny podsycany m.in przez rządy PiS, trzeba przecierpieć te 1,5 roku

milionów ukraińców których będziecie mieć dość jak opadną emocje związane z wojną

było już tu ich ~1,5 mln i przez ostanie 6 lat a większych konfliktów nie było

ucieczką
  • Odpowiedz
@prnppp Nie wiem skąd przekonanie, że stopy procentowe są wysokie. Są obecnie na normalnym poziomie, przez zbyt długi okres czasu były porostu za niskie. Stąd przekonanie, że teraz są wysokie. Nie wiemy jaka będzie pomoc z UE tak jak piszesz to tylko wiedza na temat moment i analizy ekspertów. Ważne jest aby rząd miał na to plan i był świadom zagrożenia i właśnie od tego ma ekspertów. Mam nadzije ze nie będzie
  • Odpowiedz