Wpis z mikrobloga

http://i.imgur.com/xugp26H.png

Okropnie niezoptymalizowany ten hd dlc do skyrima i jeszcze textury sa rozmazane, maja mala rozdzielczosc (512x512 czy 256x256) i powoduje ze gra #!$%@? na 3,1gb ramu bo przez 32bit architekture skyrim to kupa technicznego bagna ktore umie tylko crashowac do pulpitu.

A kochany directx9 kopiuje sobie vram do ramu i tym sposobem jesli mamy za duzo modow i np 2gb nam zuzywa gra to z hd patchem od bethy dostaniemy crasha (bo zostanie nam 100mb miejsca 2000mb [ram] + 1000vram = 3000ram).

I sie dziwilem czemu tak skyrim #!$%@? majac zainstalowane z 200modow.

A co do engina to niestety engine nie jest nowy do konca nowy - jest po prostu napisany na nowo ale z gigantyczna iloscia starych elementow gamebryo wiec jest przestarzaly na starcie (cos jak nowe konsole) i nie nadaje sie do niczego (engine utylizuje tylko 2 rdzenie i przypominam 3.1gb ram i kopiuje vram do ramu czyli zostaje 2100mb na mody ktore nie uzywaja textur) - moze to naprawia w fo4.

#gry #skyrim #tyleprzegrac #wyklad #wywod
  • 12
@corinarh: To co piszesz jest niedorzeczne. Podaj spec swojego PC, ale po tym, że masz 3gb ram to już wnioskuję, że to zabytek taki jak i mój. Mający co najmniej ze 4 lata. Nawet słabiej, skoro opierasz się o 32-bitowy system.
@Sithis: @franaa: Widac ze nie macie pojecia o czym mowicie gra #!$%@? kazdemu na 3.1gb zuzycia ramu (btw nie pisze ze mam 3.1 ramu lol tylko ze skyrim wykorzystuje 3.1gb ramu [zreszta nie slyszalem o kosciach 3.1 ramu :DDD] z moich 8 i wtedy magicznie wraca do pulpitu) a moj system to ofc win 8 64 bit a sprzet jest o wiele lepszy niz zalecane (zreszta gram na 1280x1024) probowalem
@Sithis: nie wiem czy widzisz ale wlasnie dobijasz limitu 1gb vramu :> wiec ty wlasnie zle skonfiguorwales i pewnie masz co chwile mikroprzyciecia bo jestes na granicy uzytecznosci vramu karty graf i sie zacznie dlawic