Wpis z mikrobloga

#ukraina #pomoc
Mirki, czy możemy liczyć na #wykopefekt?

Jako jeden z ostatnich punktów wymiany nadal prowadzimy skup hrywny ukraińskiej. Kurs wymiany jest sztywny i wynosi 9 PLN za 100 UAH, co oznacza, że na tych transakcjach absolutnie nic nie zarabiamy. Od początku #wojna staramy się jedynie zapewnić uciekającym płynność finansową — tylko wczoraj kupiliśmy 3,5 miliona hrywien, a dzisiaj kolejne 4 miliony.

Żeby móc nieprzerwanie kontynuować skup, potrzebujemy również sprzedawać hrywnę — możecie nam w tym pomóc nabywając trochę hrywien stacjonarnie w oddziałach Tavex lub przez internet z wysyłką kurierem!

O naszej akcji wspominały już m.in. RMF FM, Interia, Wyborcza, Parkiet, Dziennik Wschodni i wiele innych. Więcej informacji znajdziecie na https://tavex.pl/ukraina/
TavexPL - #ukraina #pomoc
Mirki, czy możemy liczyć na #wykopefekt?

Jako jeden z o...

źródło: comment_1646328511PF0cVY0vSk04NfTJPWwFNr.jpg

Pobierz
  • 114
@zniwiarz_z_chin: Nie rozumiesz. Nikt nie oferuje za hrywnę jej „rynkowej” ceny — większość punktów w ogóle zawiesiła wymianę. Docierają do nas informacje, że jeśli już jakiś kantor podejmuje się wymiany to robi to po kursie 1 czy 2 grosze za hrywnę. Przy naszych 9 groszach Ukraińcy w potrzebie nie tracą całkowicie swoich oszczędności, a jednocześnie Polacy starają się wesprzeć akcję odkupując hrywnę również za 9 groszy.
@lospablos3: @ZlyPanRoman: Spójrzcie na to z innej perspektywy. Kupując 10000 hrywien potrzebujący otrzymuje 900 złotych, za które będzie w stanie przeżyć kilka kolejnych dni w Polsce. Równie dobrze za te 900 zł mogliście mu bezpośrednio kupić jedzenie, ubrania czy leki. W obu sytuacjach „zyskujecie” tyle samo — pomogliście osobie w potrzebie. Różnicą jest to, że w drugim przypadku macie paragon za zakupy, a dołączając się do naszej akcji — hrywny,
@TavexPL nie przetłumaczysz… ci co uciekają to nie są bezdomne żule. To są tez zwykli ludzie którzy spakowali co mieli pod ręką, wzięli zapas gotówki i ruszyli w drogę. Nie szukają zapomogi, jadą do rodzin w Polsce i Europie. Po przekroczeniu granicy dowiadują się ze nikt nie chce ich waluty. Czyli de facto nie mają nic… TavexPL kupuje od nich walutę dając im namiastkę normalności. Wydali prawie 700.000 pln za coś co
@TavexPL: np po to żeby pomóc Ukraińcom którzy jadą do Niemiec i tam też nikt nie chce ich hrywien. Z resztą ja bym wolał dostać euro za sztywne hrywny niż cały czas tracąca na wartości złotówkę. Ukraińcy zdaje się nie wiedzą że uciekając do Polski #!$%@?ą się na gospodarczą minę, która kolejnym rozdawnictwem pieniędzy tym razem dla Ukrainy nadal się pogłębia. Ale co ja tam wiem.
@acan123: Nie wiemy, ilu Ukraińców przekraczających granicę z Polską robi to tylko z myślą o przedostaniu się do Niemiec, ale jesteśmy pewni, że pierwsze, czego osoby uciekające przed wojną szukają to schronienie i w tym momencie średnio interesuje ich „gospodarcza mina”. Poza tym nawet, gdyby Polska była jedynie przystankiem, potrzebują trochę złotówek na ten okres. Nikt nikogo też nie zmusza do wymiany, a jedynie wyciąga pomocną dłoń.
@TavexPL: ale póki co to wiemy że. Mają za darmo transport publiczny pierwszeństwo szkół, stypendia dla ukraincow szkoda wspominać bo w tym mają pierwszeństwo od ponad 10 lat. 500plus dla kobiet i dzieci. W sumie przyjmujemy same kobiety i dzieci nie raz jedna baba z 3 dzieci co już daje 1500. Darmowe schronienie a w przyszłości pewnie darmowe mieszkanie socjalne. To wszystko za darmo czyli za podatki czyli za drukowane Polskie
@Igbt: skoro jestem debilem, mędrcu to powiedz mi ile kosztuje euro za zł ile kosztuje dolar a ile frank a ile paliwo? Teraz a ile kosztowało 3 tygodnie temu. A może powiedz ile polska pieniędzy wydrukowała w ostatnim czasie a ile kredytów sprzedała na rekordowo niskich stopach które jak widać za bardzo nie są podnoszone. Rozdawajmy więcej pieniędzy to ukraińcy faktycznie szybciej #!$%@?ą do Niemiec zaraz tylko jak wymienia swoje hrywny