Wpis z mikrobloga

@Brazylia: moja siostra jest w podstawówce u dzieci doszło do paniki, że wojna przyjdzie do nas, mimo uspokajania przez rodziców i nauczycieli średnio to zdaje rezultaty bo dzieciaki i tak o tym rozmawiają i sie boją
najsmutniejszym co usłyszałam było jak ktoś z klasy siostry spytał panią od biologi czy jeśli zostanie trafiona z broni to czy ją to zaboli czy umrze bezboleśnie( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@all_my_friends_are_dead: ale myślisz, że uczniowie to są jakieś ameby bez emocji i bez informacji ze świata? jak miałem 13 lat i wybuchła wojna w Iraku, pierwsze takie wydarzenie kiedy byłem trochę bardziej świadomy to też byłem zesrany, wojna była czymś abstrakcyjnym a nagle gdzieś się działa. a było to na drugim końcu świata.
teraz bomby lecą 100 kilometrów od granicy a skutki wojny w Ukrainie są widoczne praktycznie w każdym mieście.
  • Odpowiedz
Pracownicy w firmach mają zorganizowane konsultacje psychologiczne w razie złego stanu psychicznego, a wykopek i tak napisze "hehe, dzieci nie chcą kartkówki z przyry..."
  • Odpowiedz
@all_my_friends_are_dead: Ty to bedziez dobrym rodzicem. Dziecko przyjdzie do Ciebie z zalążkiem depresji, a Ty powiesz żeby nie #!$%@?, poszlo pobiegać czy cos. To co sie dzieje jest cholernie obciazajace dla doroslych, a co dopiero dla dzieciakow, ktore potrafia popelnic samobojstwo bo np. Nie idzie im w szkole. Ogarnij się.
  • Odpowiedz
możesz się śmiać ale wielu ludzi naprawdę to dotyka,


@Brazylia: Ja to jestem ciekaw czy powstaną jakies badania ile gospodarka dostała w dupe przez ludzi, którzy nie potrafili przestac szukac informacji na temat wojny i nie potrafili skupić się na swoich obowiązkach.

Masa ludzi nawet tu na wykopie o tym pisała, przez pierwsze dni sam byłem bardzo rozproszony sytuacją.

Nikt nikogo nie powienien winić, nasz mózg przełączył priorytety w obliczu "zagrożenia".
  • Odpowiedz
Nigdy nie zapomnę jak w 2 klasie LO wydarzył się Smoleńsk. Na poniedziałek mieliśmy duży sprawdzian z historii. Nie muszę mówić że wszyscy przyszli kompletnie zdewastowani i nieprzygotowani.

Glupia #!$%@? z historii powiedziała że jesteśmy obrzydliwi że probojemy przełożyć ten sprawdzian wykorzystując tragedię ludzką.

Czyli Baba z historii nie chciała przełożyć jakąś gównosprawdzian dokładnie w momencie w którym historia się działa.

Potem się dowiedzieliśmy że był apel i minuta ciszy (3 dzwonki)
  • Odpowiedz
@elberet: Niektórzy niestaty są. Kiedyś była taka afera, że podczas wycieczki szkolnej do Majdanka dziewczyna zrobiła sobie zdjęcie jak wlazła do pieca krematoryjnego. Na szczęście większość z tego potem wyrasta.
  • Odpowiedz
@all_my_friends_are_dead: ja jestem starym chłopem z bezpiecznym zyciem. Zero stresu i mnie ta wojna mocno poruszyła i ciężko mi normalnie funcjonowac. bagatelizowanie zdrowia psychicznego to u nas podstawa ( ͡° ͜ʖ ͡°) niebawem stres zacznie być jeszcze bardziej widoczny u rodaków. Wtedy Rosja wejdzie z manipulacja na 100% będziesz miał dużo materiałów do heheszkow z mięczaków
  • Odpowiedz