Wpis z mikrobloga

Moim zdaniem panika związana z kryzysem uchodźczym jest kompletnie niezasadna.
Zobaczcie na filmiki z granicy - to głównie młode kobiety i ogromna ilość dzieci.
Nie chcę żeby to zabrzmiało cynicznie, albo wręcz okrutnie ale faky są takie:
- jeśli te osoby będą miały do kogo i do czego wrócić to wrócą
- jeśli nie - to zintegrują się z polskim społeczeństwem w 100% (dzieci pójdą do polskich szkół a ich matki znajdą w Polsce pracę). Zwróćcie uwagę jakie desperackie próby podniesienia dzietności podejmował rząd (i nieudolne przy okazji), a tu spadają nam z nieba tysiące dzieci
- polepszy to naszą sytuację demograficzną (przybędzie dzieci oraz kobiet, które może w dłuższej perspektywie założą tu rodziny)
- przybędzie dobrych pracowników, a jak wiemy mieliśmy też z tym problem (nie znam Ukrainca w Polsce który by liczył na socjal, znam za to wielu którzy pracują kilkanaście godzin na dobę). Mam znajomych którzy chcieli rozwijać biznesy (np sieć kawiarni) ale nie mogli robić tego tylko z powodu braku chętnych do pracy.
Ukraincy to nie tylko niewykwalifikowana, tania siła robocza - są wśród nich cenni fachowcy (ciekawostka - np większość sushimasterów w Bydgoszcz to właśnie Ukraincy)
Oczywiście mam nadzieję że jednak ludzie uciekający teraz przed wojną będą mogli sami zdecydować o swoim losie - czy wracać do wolnej, niepodległej Ukrainy czy zostać.
Jednak nie popadajmy w pesymizm w związku z tą sytuacją, są też jasne strony.

#ukraina
Pobierz Miczogen - Moim zdaniem panika związana z kryzysem uchodźczym jest kompletnie niezasa...
źródło: comment_1646313759G6mM5iBpE6CzPbkhLHUCai.jpg