Wpis z mikrobloga

Jak by wkroczyły siły pokojowe NATO, to znów by używały do bombardowań między innymi ludności cywilnej np. w rejonie Donbasu, pocisków ze zubożałym uranem? Tak jak to miało miejsce w Serbii w 1999r?

Sama armia USA przyznaje, że użyła około 40 tysięcy pocisków ze zubożonego uranu w czasie konfliktów w Bośni i Kosowie.


bombardowania doprowadziły do śmierci co najmniej 2 tysięcy osób (według rządu Serbii ponad 5 tysięcy), z czego blisko połowa to przypadkowi cywile. Rannych zostało co najmniej 12 tysięcy osób. W ruinę obrócono wiele zakładów produkcyjnych, linii komunikacyjnych, mostów, dworców, lotnisk, instalacji przemysłowych i tuneli a także blisko 25 tysięcy domów i 69 szkół. Wiele z nich oddalonych było o setki kilometrów od Kosowa. Szkody na skutek nalotów szacuje się na dziesiątki miliardów dolarów.

https://wpunkt.online/swiat/ofiary-bombardowan-nato-zadaja-odszkodowan/
#ukraina
  • 13
  • Odpowiedz
@peterpan: Przeskrolowałem twój profil i widzę że spodobało ci się wstawianie jednego i tego samego zdjęcia. I zapewne nauczyłeś się nowego słowa '' ruska onuca'' i je ciągle powtarzasz. zgadłem? ( ͡° ͜ʖ ͡°) To ty masz psychozę bo wszędzie widzisz ruskich agentów, zgadłem?
Nie odpowiadaj nie musisz
  • Odpowiedz