Wpis z mikrobloga

Ehhh gra Rzepą nie ma sensu. Już na początku jesteś praktycznie niepokonany. Jedyny problem to może Turek, ale i tak 1 maks 2 wojny i chłopa nie ma. Można sobie jakoś utrudnić grę, żebym faktycznie miał jakieś problemy? Rosja jest słabiutka, w życiu wojny mi nie wypowie mimo, że nie zabierałem jej żadnych ziem, chciałem żeby była silna. Zostawiłem nawet dla nich inflanty, które w końcu podbili po jakichś stu latach.
#eu4
  • 7
@Narcyz_: Przejdź na prawosławie, nie bierz unii z Litwą, zrób aktualne granice PL, zrób na wasala: Słowacje, Węgry, Ukraine, Białoruś, państwa bałtyckie, NRD, Danie, Szwecje, Finlandie, Norwegie i Czechy. Miałem fun jak nigdy ;)
@Banansky: Przejście na prawosławie to ułatwienie a nie utrudnienie tbh xD
A odrzucenie Litwy to kiedyś tez było ułatwienie (bo dostawałeś króla 6/6/6), ale jakiś czas temu to zmienili chyba i ma się tylko 4/4/4 bodajże. Chociaż nawet z takim królem myśle, że lepiej niż rakowa Litwę mieć
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Narcyz_: przerolluj grę parę razy. Istnieje kombinacja rywali: czesi, węgrzy, duńczycy. Wtedy masz nawet ciężki start, bo krzyżacy biorą sojusz z dwoma ze wspomnianych i nagle od 1444 masz same wojny na trzy fronty.
Chociaż nawet z takim królem myśle, że lepiej niż rakowa Litwę mieć


@Prince69: No tak, dostanie za darmo ziemi dużego kraju za darmo, bez konieczności prowadzenia jakichkolwiek wojen i marnowania diplo oraz admin pointsów, który przed aneksją dodatkowo pomaga ci w prowadzonych przez ciebie wojnach, to na prawdę wielkie utrudnienie.
@Don_Pelayo: za to z unrestem i w większości bezużyteczni wojnach. Diplo pointsy masz więcej z uwagi na lepszego króla, więc to się wyrównuje (a jak przejdziesz na orthodox i i wymaxujesz religijne szybko to lecisz z Litwa na religijnym cb). No i największy plus to brak gównianej elekcyjnej. Jak ktoś nie umie grać to może Litwa jest dla niego lepszym wyborem, mając chociaż jakieś pojęcie o tej grze to z bomby
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Prince69: elekcyjna nie jest aż taka zła. Wadą są starzy władcy, za to po obaleniu sejmu (co jest banalne) dostajesz za free Habsburga - a więc potencjalne PU.