Wpis z mikrobloga

@alicja-traszka: ale próbowałaś Coś robić, czy tylko siedzisz w domu i narzekasz? Bo wiesz, u mnie w Lidlu jest 4,5 wolnego etatu ( 4,4k pln brutto ) oraz Kaufland 3 przystanki dalej proponuje 4,5k pln ( 3 etaty ) . Te firmy czekają na Ciebie.
@alicja-traszka: Szanowna koleżanko, ponieważ widzę poważne problemy w czytaniu ze zrozumieniem, to postaram się wyjaśnić o co chodzi: poza kolejnością będą załatwiane formalności związane z uzyskaniem pozwolenia o pracę.

Wiem, że być może będziesz musiała postać chwilę dłużej po zasiłek, ale z punktu widzenia olbrzymiej wielkości normalnych polaków, z których żaden nigdy nie odwiedził UP bo niby po co (Polaków nie obowiązuje pozwolenie na pracę w Polsce) to dobrze, bo uchodźcy
@getin: również zacznij myśleć zamiast być przekaźnikiem rosyjskiej propagandy. Cały zachód otwiera się na ukraincow a ci co przyjeżdzają teraz nie chcieli emigrować, wojna ich do tego zmusiła. Jak będa mogli to wrócą do kraju, bez obaw
@jozef-dzierzynski: Miejże litość chłopie. Z takim podejściem przyjacielski stosunek Polaków do Ukraińców wygaśnie po paru tygodniach. Prawda jest taka, że do zakończenia wojny należałoby rozesłać imigrantów po innych krajach (ewentualnie UE powinna wprowadzić jakieś mega zachęty do otwierania biznesu w Polsce, ale to o wiele mniej prawdopodobne).
Prawda jest taka, że do zakończenia wojny należałoby rozesłać imigrantów po innych krajach (ewentualnie UE powinna wprowadzić jakieś mega zachęty do otwierania biznesu w Polsce, ale to o wiele mniej prawdopodobne).


@Vokun: przecież to już sie dzieje, tak działa wolny rynek ( ͡° ͜ʖ ͡°)
śmieję się z tego jazgotu. OP obwinia słusznie rząd za złe, nieskuteczne i nieprzemyślane działania a co robią łykopki ? Szczują siebie nawzajem
Ehhh, z tym narodem nigdy nie będzie dobrze jak tak daje się rozgrywać między sobą
@alicja-traszka: Prawda jest taka, że rząd źle przeprowadził i źle skoordynował działania.

Teraz zaczną wyłącznie do celów politycznych kasować przeciwników wykorzystując narrację wojenną
Jeszcze znając kurdupla z Nowogrodzkiej zacznie szczuć podziały społeczne między Polakami, Ukraińcami i uchodźcami, żeby wprowadzić stan wyjątkowy i jeszcze bardziej wziąć lud za mordę
Pomagac tez trzeba z glowa, ale #!$%@? narazie kazdego kto choc troche nie zgadza sie ogolnoprzyjeta narracja trzeba wyzywac od rosyjskich troli i wysylac do Kijowa :D. Mi sie wydaje ze tak za miesiac wszystkim sie znudzi pomaganie tak wysokim kosztem osobistym i przestana pomagac w ogole i wtedy sie zacznie dramat tych uchodzcow , narazie to jest konkurs kto da im wiecej, naprawde myslicie ze to da sie utrzymac na dluzsza
mnie bardziej ciekawi co z Ukraincami ktorzy juz są w PL jakiś czas. Mam w zespole dziewczyne z ukrainy, QA, mysle ze ponad dyche lekka reka zarabia. Tez dostanie mieszkanie w wwa i bedzie mogla korzystac ze wszystkiego, pokazujac obywatelstwo? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@KanzenHeno: jak przesledzisz historie to zawsze tak bylo. wszystko się upowszechni i wtedy zacznie irytowac
zatrudnienie poza kolejnością


@alicja-traszka: Tu nie chodzi o zatrudnianie poza kolejnością, tylko aby dostali prawo do legalnej pracy.
Wpisujesz się w obecną akcję dezinformacyjną Kremla więc zgłaszam.