Wpis z mikrobloga

#wojna #ukraina #rosja #polska #bekazpodludzi

"Znany Amerykański pułkownik i strateg Doug MacGregor ujawnia kulisy sprawy Polskich samolotów dla Ukrainy. Jak się okazało, antypolski rząd PiS był blisko rozpoczęcia 3WŚ, a przynajmniej wojny Rosji z Polską. To polskie władze zaoferowały Ukrainie samoloty i by operowały z Polskich lotnisk. Sekretarz generalny NATO Stoltenberg w trybie alarmowym poleciał do Polski wybić z głowy ten pomysł władzom Polski, że NATO nie jest wstanie bronić Polski jak sama rozpęta konflikt z Rosją. MacGregor również zaznaczył, że NATO nie jest obecnie w stanie stawić czoła Rosji".

xD

https://twitter.com/mariuszbonkowo/status/1499021328858419200
  • 17
@Bartholomew: bzdura na bzdurze. O przekazaniu samolotów Ukrainie poinformował jako pierwszy szef unijnej dyplomacji Josep Borrell, więc nie była to spontaniczna decyzja nikogo od nas. W całej operacji miały brać też udział jeszcze Słowacja i Bułgaria. Były też dopięte rekompensaty dla nas używanymi f-16c. No i niby do tego momentu NATO o tym nie wiedziało?

Typowy ekspert z tv śniadaniowej z pana pułkownika( ͡° ͜ʖ ͡°)
@magicznyfred: Przecież nie chodziło o te samoloty tylko o możliwość, że będą rozwalały ruskich latając z naszych lotnisk.

I nie uważasz, że znamienne jest to, że nawet już z samych samolotów się wycofali? :) Ktoś musi w końcu za nich myśleć.

Tak - ja wiem, mireczky bardzo lubią bić się z ruskami ze swoich piwnic za pomocą czyichś rąk i niech tak już lepiej zostanie. Żeby się za bardzo nie rozpędzili.
@Bartholomew: przecież nikt z naszej strony nie powiedział, że będą operować z naszych lotnisk. Informacje te rozeszły się od Ukrainców (pewnie jako nieroztropne budowane morale), a my je zdemontowaliśmy, niestety wcześniej wszytko podchwyciła nasza prasa. To można sprawdzić w 5minut... No ale Ty wierzysz w pułkownikowi draherpusowi( ͡° ͜ʖ ͡°). Samoloty może i przekażemy, ale to długa droga, bo trzeba by je wybebeszyc z NATOwskiego osprzętu
@Bartholomew: Jezu powinni Cię zbanować na zawsze ruska onuco. Spojrzał ktokolwiek na ten profil na twitterze? Szur jakiś od plandemii za rubelki wypisuje już totalne pierdoły bo zaraz tych rubli to nawet na papier toaletowy nie wymieni. Hatfu i SLAWA UKRAINI
@Vayloren: Więc pytanie - czemu Ukraińcy rozpowszechniali tego fake-newsa? :/ I czemu Polska tego nie dementowała (a powinna stanowczo). Ani żaden z krajów wymienianych jako dostawcy samolotów. Doszło do tego, że do Polski przybyli już nawet piloci po te samoloty (według Ukraińców).

Ja nie oceniam czy to prawda - podałem materiał i każdy może zrobić z tym co chce. A jeśli już chodzi o ścisłość, to właściciel profilu, który ten film