Wpis z mikrobloga

"Setki firm uciekają z Rosji, ale nie wszystkie. Sieć fast foodów Burger King nie planuje opuszczać Rosji i nadal postrzega ją jako ważny rynek."

Coś czuję, że niedługo zmienią zdanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#ukraina #rosja #wojna
  • 69
  • Odpowiedz
Bo te Twoje względne korzyści oznaczają śmierć niewinnych ludzi. Tak jak Rzesza miała możliwość podoboju europy, tak dajesz Rosji możliwość ataku, dlatego państwa zachodnie blokują handel, bo świat trochę straci, ale Rosja straci niemal wszystko. Znacznie ograniczy to jej budżet, a więc i możliwości inwestowania w armię. To chyba logiczne?


@PanAIbert: Dobra wytłumaczę jak debilowi.

Istnieje taka opcja w której na handlu EU - Rosja, to EU będzie zyskiwać więcej
  • Odpowiedz
jeśli burger king się zwinie, to saszka wyda 1000 rubli w rosji. Całość gotówki zostanie w kraju, a dochody putka wzrosną.


@TheSilentEnigma: Twoja opinia, moja jest taka, że Saszka idzie do BurgerKinga bo to fajna sieciówka i powiew zachodu, a nie jak inne ruskie budy z żarciem, saszka tam chodzi z przyjaciółmi, czują się lepsi i zachodni.
Jak nie będzie zachodnich burgerowni to Saszka będzie miał w dupie lokalne speluny
  • Odpowiedz
Istnieje taka opcja w której na handlu EU - Rosja, to EU będzie zyskiwać więcej niż Rosja. EU jednostronnie zrywając ten handel zaszkodzi SOBIE bardziej niż przeciwnikowi, co ZWIĘKSZY przewagę Rosji i przyspieszy inwazję na Ukrainę gdyż EU pozbawi się środków by ją wspierać. Rozumiesz, że to jest gra - równanie z wieloma niewiadomymi? Czy to zbyt skomplikowane? Że przetrwanie Ukrainy zależy od zachodniego budżetu, który WZGLĘDNIE uszczuplasz bardziej niż rosyjski.


@
  • Odpowiedz
Twoja opinia, moja jest taka, że Saszka idzie do BurgerKinga bo to fajna sieciówka i powiew zachodu, a nie jak inne ruskie budy z żarciem, saszka tam chodzi z przyjaciółmi, czują się lepsi i zachodni.


@PanAIbert: To nie jest opinia tylko zasady ekonomii (i to podstawowe).

czują się lepsi i zachodni.


Czaisz, że Rosjanie dlatego tą wojnę wywołali, bo nie uważają zachodu za coś lepszego? Że taka jest narracja którą
  • Odpowiedz
Uważasz, że można a priori założyć że to Rosjanie stracą na tym więcej niż my? Na podstawie czego twierdzisz, że nie jest odwrotnie?


@TheSilentEnigma: Na podstawie dedukcji, historii i logicznego myślenia. Pamiętasz może ten silny blok wschodni utworzony po 1945 roku? Który zdominował gospodarczo cały swiat, aż do 1989 roku? Pamiętasz jak wszyscy na zachodzie marzyli o technologii i standardzie życia jak w NRD, Polsce i ZSRR??? Zgadza się, ja
  • Odpowiedz
Na podstawie dedukcji, historii i logicznego myślenia.


@PanAIbert: Ja przedstawiłem Ci konkretne wyjaśnienie dlaczego W TYM KONKRETNYM "burgerowym" przypadku jest inaczej, a ty jak małpa, że MUSI być tak jak zawsze, bo w przypadku półprzewodników i komputerów było. Chłopski rozum w sile, bo ekonomia za trudna, wystarczy, bo szkoda mi debatować z człowiekiem który ma problem z analizą każdego innego systemu niż trywialny, w którym efekt jest z założenia i
  • Odpowiedz