Wpis z mikrobloga

"Setki firm uciekają z Rosji, ale nie wszystkie. Sieć fast foodów Burger King nie planuje opuszczać Rosji i nadal postrzega ją jako ważny rynek."

Coś czuję, że niedługo zmienią zdanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#ukraina #rosja #wojna
  • 69
  • Odpowiedz
@PanAIbert: > A rozumiem, nie zjedzenie burgera jest dla ciebie destrukcyjne, a to przepraszam, lekarz zalecił burgery z tej sieci?

Destrukcyjna jest utrata kilkudziesięciu milionów dolarów dywidendy która odpływa z gospodarki rosyjskiej na zachód, a po likwidacji działalności w Rosji przestanie.
  • Odpowiedz
Zdajesz sobie sprawę, że handel ZAWSZE ma charakter dwustronny i na jego likwidacji tracą dwie strony?


@TheSilentEnigma: Zdajesz sobie sprawę, że na zerwaniu stosunków handlowych jedna ze stron może stracić znacznie bardziej?
Taka Korea Północna stosunki handlowe ma chyba tylko z Chinami, czy jakieś państwa na tym tracą? na pewno, ale jest to do zaakceptowania.
  • Odpowiedz
Destrukcyjna jest utrata kilkudziesięciu milionów dolarów dywidendy która odpływa z gospodarki rosyjskiej na zachód, a po likwidacji działalności w Rosji przestanie.


@TheSilentEnigma: celnie skomentował to Lenin - „Kapitaliści sprzedadzą nam sznurek, na którym ich powiesimy.“
Ty należysz do tego rodzaju kapitalistów właśnie.
  • Odpowiedz
Zdajesz sobie sprawę, że na zerwaniu stosunków handlowych jedna ze stron może stracić znacznie bardziej?


@PanAIbert: Tak, piszę o tym od kilku postów, np tu:

"Uważam, że wszelkiego rodzaju sankcje handlowe to broń obosieczna i należy się dziesięć razy zastanowić zanim ich się
  • Odpowiedz
A ty mi powiedz, jak handel z Rosją doprowadził iii rzeszę do upadku. Gdyby nie rosyjskie surowce na pewno by wygrała :)


@TheSilentEnigma: Dofinansowywali ich to proste, nie wiem w jakiej skali pieniądze uzyskane od niemców pozwoliły wygrać wojnę, pewnie w niewielkiej, ale na pewno miały znaczenie.
To co to za magiczna niemiecka broń zakupiona przez ZSRR zniszczyła III Rzeszę?
  • Odpowiedz
Wyjaśniałem też dlaczego w wypadku burger kinga stroną która straci więcej NIE BĘDZIE Rosja.


@TheSilentEnigma: A ja uważam, że straci Rosja, bo dla Burger Kinga Rosja jest jednym z rynków, nie jedynym choć na pewno sporym. Dla Rosji to sieciówka, która kupuje lokalne produkty, zatrudnia pracowników i odprowadza podatki, więc wymierne korzyści.

Te korzyści się skończą, nie mówiąc już o efekcie wizerunkowym. Każdy grosz przekazany teraz Rosji to grosz przeznaczony
  • Odpowiedz
@PanAIbert: Jakie pieniądze? Niemcy wysyłali do Rosji broń, a w zamian brali surowce. Nie było tam żadnych pieniędzy, z resztą, nawet gdyby były, to są one jedynie nośnikiem wartości. Za pieniądzem ZAWSZE idzie towar.

To co to za magiczna niemiecka broń zakupiona przez ZSRR zniszczyła III Rzeszę?


W wierszu powyżej pytasz się mnie czy ZSRR skorzystał na handlu z III rzeszą. A w wierszu poniżej sam stwierdzasz, że skorzystał, weź
  • Odpowiedz
Każdy grosz przekazany teraz Rosji to grosz przeznaczony na wojnę z zachodem. Tak trudno to zrozumieć widząc ostrzeliwane osiedla na Ukrainie i umierających ludzi?


@PanAIbert: Ale to rosyjski oddział burger kinga transferuje zyski do właściciela na zachodzie, a nie odwrotnie!!! To nam ubędzie groszy, nie im. Oni sobie za darmo wezmą gotowe lokale.
  • Odpowiedz
W wierszu powyżej pytasz się mnie czy ZSRR skorzystał na handlu z III rzeszą. A w wierszu poniżej sam stwierdzasz, że skorzystał, weź mi to wyjaśnij?


@TheSilentEnigma: Powiem tak, osiągneli z tego jakiś przychód, ale finalnie stracili, Niemcy bez ich pomocy nie byliby wstanie podbić europy i zaatakować ich samych, więc handel z napastnikami nie jest korzystny.

Ale to rosyjski oddział burger kinga transferuje zyski do właściciela na zachodzie, a nie odwrotnie!!! To nam ubędzie groszy, nie im. Oni sobie za darmo wezmą gotowe
  • Odpowiedz
To co to za magiczna niemiecka broń zakupiona przez ZSRR zniszczyła III Rzeszę?


@PanAIbert: Jeśli pytasz mnie o moje zdanie, to jest ono takie, że ruskim wydawało się iż dozbrajają się kosztem niemiec. Praktyka pokazała, że i tak nie potrafili porządnie wykorzystać nabytego sprzętu. Dla niemiec natomiast rosyjskie surowce miały znaczenie kluczowe i pozwoliły im skutecznie rozwinąć przemysł, podbić francję, a potem najechać ZSRR. Obu stronom wydawało się, że zyskują
  • Odpowiedz
Jeśli pytasz mnie o moje zdanie, to jest ono takie, że ruskim wydawało się iż dozbrajają się kosztem niemiec. Praktyka pokazała, że i tak nie potrafili porządnie wykorzystać nabytego sprzętu. Dla niemiec natomiast rosyjskie surowce miały znaczenie kluczowe i pozwoliły im skutecznie rozwinąć przemysł, podbić francję, a potem najechać ZSRR. Obu stronom wydawało się, że zyskują więcej niż konkurent dlatego handlowali do oporu. Rację miały niemcy, bez tych transakcji mieliby problem z
  • Odpowiedz
Jeśli myślisz, że Rosja przejmie lokale i utrzyma standard oraz liczbę klientów to jesteś niezwykle naiwny.


@PanAIbert: Liczba klientów knajp z żarciem na obszarze X się nie zmieni, ludzie zawsze coś będą jedli?
A jakość to jest kwestia subiektywnego odczucia podniebienia, nie ma znaczenia dla wysiłku wojennego, co innego twarda waluta która zostanie w kraju. Gospodarka to system naczyń połączonych, nie można tego rozpatrywać z perspektywy jednego działania bo ono
  • Odpowiedz
o to sam potwierdzasz, że handel z III Rzeszą okazał się katastroficzny w skutkach dla europy, a w 1941 także, dla ZSRR.


@PanAIbert: Ale zyskowny dla Niemiec. Na jakiej podstawie twierdzisz, że my jesteśmy odpowiednikiem ZSRR a Rosja odpowiednikiem Niemiec?, Może jest odwrotnie?
  • Odpowiedz
Ale zyskowny dla Niemiec. Na jakiej podstawie twierdzisz, że my jesteśmy odpowiednikiem ZSRR a Rosja odpowiednikiem Niemiec?, Może jest odwrotnie?


@TheSilentEnigma: Na podstawie tego, że my nie zrzucamy bomb na bezbronną ludność, więc napastnikiem jest Rosja, zatem każdy grosz z handlu dla Rosji to kolejne bombardowania Ukrainy, a kto wie czy nie innych państw w przyszłości.
  • Odpowiedz
@PanAIbert: Jeśli pytasz mnie co należałoby zrobić, to podnieść cenę tamtejszych burgerów. W połączeniu z kryzysem gospodarczym spadła by dzięki temu zdolność lokalsów do kupowania burgerów, wina spadłaby na putka, a ten nie mógłby posłużyć się argumentem "i tak burger king był antyrosyjski"

Rosjanie natomiast oddawaliby dolary przy marży 70% na rachunek zachodniego właściciela. Te same dolary za które my możemy kupić broń Ukraińcom, a putek nie może kupić sobie.
  • Odpowiedz
Na podstawie tego, że my nie zrzucamy bomb na bezbronną ludność, więc napastnikiem jest Rosja, zatem każdy grosz z handlu dla Rosji to kolejne bombardowania Ukrainy, a kto wie czy nie innych państw w przyszłości.


@PanAIbert: Ale co to ma do względnych korzyści z handlu z Ruskimi, czemu mieszasz pojęcia człowieku??
  • Odpowiedz
Jeśli pytasz mnie co należałoby zrobić, to podnieść cenę tamtejszych burgerów.


@TheSilentEnigma: Wartość podatku wzrosłaby razem z ceną, czyli Rosja zarabiałaby jeszcze więcej na broń.

Jak myślisz kto rozpocząłby bombardowania i atak po zgromadzeniu pozwalających na to środków? Zachód zbombardowałby Rosję za zarobione na burgerach pieniądzach? Czy to raczej Rosja rozpoczęłaby rajd po ościennych krajach za zarobione - niech nawet mniejsze - ale jednak
  • Odpowiedz
Ale co to ma do względnych korzyści z handlu z Ruskimi, czemu mieszasz pojęcia człowieku??


@TheSilentEnigma: Bo te Twoje względne korzyści oznaczają śmierć niewinnych ludzi. Tak jak Rzesza miała możliwość podoboju europy, tak dajesz Rosji możliwość ataku, dlatego państwa zachodnie blokują handel, bo świat trochę straci, ale Rosja straci niemal wszystko. Znacznie ograniczy to jej budżet, a więc i możliwości inwestowania w armię. To chyba logiczne?
  • Odpowiedz
Wartość podatku wzrosłaby razem z ceną, czyli Rosja zarabiałaby jeszcze więcej na broń.


@PanAIbert: Co? Gospodarka to system naczyń połączonych. Jeśli suszka zarabia powiedzmy 1000 rubli i wyda w burger kingu 100 rubli to w innych lokalnych przybytkach wyda resztę, czyli 900 rubli. Z tych 100 rubli 50 leci jako zysk do europy. Ta kasa opuszcza Rosję, zostaje w niej 950 rubli i tylko od tej kasy da się brać
  • Odpowiedz