Wpis z mikrobloga

Ej miraski... Kurcze, nie chcę być nazwany ruską onucą, ale ja pracuję z ludźmi z Ukrainy i generalnie wszyscy pracujący ze mną Ukraińcy popierają i trzymają kciuki za bijących się Bohaterów. Niektórzy nawet sprowadzili swoje rodziny do Polski i niech im się dobrze tu wiedzie.
Jest natomiast pewien Ukrainiec który mimo wszystko trzyma trochę stronę putina. Dlaczego "trochę"? Otóż on też trzyma stronę Ukrainy, ale uważa, że sama Ukraina nie jest bez winy.

Generalnie spytałem go co on sądzi o tym całym konflikcie no i spotkałem się z niemałym zaskoczeniem.
Na wstępie Artem (bo tak się nazywa) powiedział, że pomimo wszystko Ukraina jest podzielona i nie w konflikcie tylko światopoglądowo.
Np sam stwierdził, że zachód Ukrainy nazywa rosjan moskalami, co nie występuje w centrum i wschodniej Ukrainie i to już ma wydźwięk pejoratywny (no w dużym skrócie nie lubią rosjan.) Oczywiście tu mowa o sytuacji sprzed konfliktu.

Kolejnym dla mnie zdziwieniem była krytyka Majdanu przez Artema.
Według niego nacjonaliści w Ukrainie zaczęli być finansowani przez zachód. Nacjonaliści przekonywali, że ta rewolucja jest potrzebna i że po niej wszyscy będą zarabiać 2000€ i będzie wszystko super.
No i po majdanie stało się jeszcze gorzej niż było (ponoć hrywna mocno spadła)

Następną rzeczą jaką usłyszałem była prowokacja Ukrainy by rosja zaatakowała.
Otóż owi nacjonaliści po majdanie urośli w siłę. Została tam pompowana broń, pieniądze i z nacjonalistów przerobili się w bojówki.
Ponoć putin chciał porozumieć się by wojska na granicy nie stały 5km od granicy tylko 100 czy tam 150km, ale nacjonaliści się nie zgodzili.
Artem porównał prowokacje do tego: "Słuchaj to tak jakbym przez kilka lat podchodził do Ciebie codziennie i lekko popychał Cie, albo szeptał do ucha "debil" no i wniosek jest taki, że rosja nie wytrzymała i w końcu doszło do otwartego konfliktu zbrojnego.

No i to by było na tyle. Pewnie nie przekazałem tego tak jakby to Artem chciał przekazać i też możliwe, że nie wszystko zrozumiałem i zapamiętałem, ale przekazuje to wam najlepiej jak potrafię.

#!$%@?ć putina...
Oby putin upadł i sobie głupi ryj rozwalił.
Chwała Bohaterom Ukrainy.

#ukraina #rosja #wojna
  • 20
@GwachQar cos w tym jest bo wlasnie ogladalem wiadomoaci ruskie i bylo tam cos ze soros im kase pompowal, ale to juz bylo wiadomo jak byl majdan, ze usa dalo na to kase. Ale zawsze lepiej miec ukraine prozachodnia niz prorosyjska. Tu link do tych wiadomosci i jest to telegram wkasnie tego wysokiego, lysego koksa. I faktycznie latwo z nich zrobic nazioli i prowadzic taka narracje, skoro jeden nim jest, ma swastyki
@FizzyDrink: @kilogram: @SzukamNlcku: @tallman: @gotiman13: @mikau: @pimp88: @chester-bukacinski: @dendii:

Wiecie ja generalnie puszczam sobie mimo uszu jego prorosyjskie #!$%@?, bo sam mam wyrobione zdanie o putinie (to co robił ze swoimi przeciwnikami, oligarchia, dyktatura) i jeśli putina odjebią to tu uważam, że od dawna to mu się należy, ale mimo wszystko należy uważać.
Skoro taki Artem ulegał latami propagandzie pompowanej ze wschodu, to
@GwachQar: I tak oto nazista żydowskiego pochodzenia Zelenski, prezydent Ukrainy, który objął urząd w 2019 roku, wybrany przez ukraińskich nacjonalistów i nazistów 73% głosów, zmusił Włodzimierza Putina do zajęcia Krymu w 2014 roku oraz rozpoczęcia wojny w Donbasie. Putin nie miał wyboru i musiał przez Zelenskiego prowadzić przez 8 lat bratobójczą wojnę, której niestety nie udało mu się wygrać. Teraz usiłuje rękami czeczeńskich obcinaczy głów zabić Zelenskiego i uratować te
@czarny_i_zly: Przed konfliktem nie śledziłem informacji z ukrainy, a majdan był dla mnie trochę obcy (miałem wtedy 16 lat) Teraz po wybuchu konfliktu śledzę informacje na bieżąco, więc artem każdą informację sprzed konfliktu może mi wcisnąć na miękko, ale to wynika tylko z mojej niewiedzy.
A samego posta napisałem by miraski zweryfikowali to co mówi artem.
@GwachQar:

Następną rzeczą jaką usłyszałem była prowokacja Ukrainy by rosja zaatakowała

Tak, na pewno. Ruska onuco, bieda kraj z bieda wojskiem tak właśnie by zrobił.

Putin taki dobry był, chciał się dogadać, tylko ci naziści.

Pozdrów Artema