Wpis z mikrobloga

A tak serio niech ktoś mi wyjaśni, bo trochę to w złą stronę idzie i czasami to jest wręcz stawianie ich w każdym aspekcie na pierwszym miejscu doprowadzając do czegoś takiego jak odwołanie głupiego koncertu Czajkowskiego jakby miało go to ruszyć, czy pozbywaniu się produktów z Rosji za które się zwyczajnie już zapłaciło, więc stratni będą w sklepie lub kupujący.

Z jakiej racji my mamy im dawać teraz 500+ i inne dopłaty na dzieci, jakieś pierwszeństwa do miejsc w przedszkolach, czy pierwszeństwo w wynajmie mieszkania?

Z jakiej racji studenci z ukraińskich uczelni medycznych mogą teraz zacząć studiować na polskim uniwerku i to jeszcze sobie wybierając lokalizację, gdzie pewnie połowa nie dostałaby się nawet w 3 turze?

Rozumiem, że wojna, ,że należy pomóc i widzę jak zwykli obywatele pomagają im na każdym kroku, ale to kupowanie głosów od ludzi, którzy nawet nie mają praw wyborczych w tym kraju czy wywalanie kasy, której ten pseudo kraj i tak nie ma XDD

Jestem za pomocą dla Ukrainy, jestem za przyjęciem ich do UE, ale w momencie jak się uporają z wojną, jak ogarną swój kraj po zniszczeniach i jak przystosują kraj do jakichś tam większych czy mniejszych europejskich standardów, a nie na zasadzie "bo wojna to #!$%@? tam, że korupcja już szybko natychmiast to wzrosną słupki wyborcze" i nie za tym, żeby wszystko się kręciło wokół nich i spychanie zwykłych problemów obywateli na "kiedyś tam" - a przykładów większych czy mniejszych się znajdzie pewnie kilka(naście)

PS jeśli napiszę, że nie jestem ruską onucą i to takie moje spostrzeżenia z ostatnich 2 dni to będzie to mało wiarygodne i typowe wykopki dalej będą mi to zarzucać? :)

#ukraina
  • 16
  • Odpowiedz
@sked: Dlaczego? Dlatego, że ludzi #!$%@?ło, wyłączyli myślenie i nie zdają sobie z długofalowych konsekwencji.
Każdy chce być mesjaszem, bo to zrobiło się modne.
  • Odpowiedz
@sked: podpinam się do tych slow. Jak się pytałem czy jest jakaś logistyka w przyjmowaniu uchodźców to zostałem wyzwany od ruskich onuc. Gdzie staram się pomagać jak mogę Ukraińcom…
  • Odpowiedz
@sked: dokładnie powinien powstać jakiś fundusz europejski dla Ukraińców a do tego ośrodki znajdujące się też w innych krajach Europy, a tak jak zwykle zostaniemy z problemem, stworzymy również problem dla tych ludzi, którzy uciekają przed wojną i polscy politycy będą się obrzucać kto jest winny
  • Odpowiedz
@sked: > gdzie pewnie połowa nie dostałaby się nawet w 3 turze

to, na przykład jest zwykłe pomówienie, niezależnie czy jesteś onucą, czy nie
  • Odpowiedz
@exploti: Ja wierzę w to że nie każdy kto zadaje pytania co do obecnej sytuacji imigracyjnej jest z automatu ruskim agentem. Gadanie o tym że tylko ciapatych przepuszczają bez dowodów to jedno, a zadawanie sobie pytań czy obecna sytuacja nie powinna być lepiej zorganizowana to drugie. Panuje taka wojna informacyjna że nawet pytań nie można zadawać bo od razu jest się ruskim agentem, albo głosi się jedną skrajną linię informacyjną albo
  • Odpowiedz
@MEKORRO: to jeszcze raz, bo nie mogłem edytować, a chciałem dodać, że sam znam takie 2 przypadki z bliskiego kręgu i kilka osób od ludzi z umedu z któ®ymi jeżdziłem blablacarem

nie powiesz mi chyba, że polski maturzysta sam z siebie wolał jechać do Lwowa studiować tam prywatnie medycynę zamiast bezpłatnie w Łodzi, Rzeszowie czy innej Warszawie?
  • Odpowiedz
@sked: ale to ty twierdzisz, że połowa studentów medycyny na Ukraine nie dostałaby się na polską uczelnię. Ja tylko stwierdzam, że nie masz podstaw tak twierdzisz, bo nie masz¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@MEKORRO: no jakby się polski maturzysta dostał to chyba by wybrał polską uczelnię, a nie bujał się gdzieś po świecie, ale, nadal uważam, że to zwyczajnie nie jest sprawiedliwe w stosunku do tych co ciężko pracowali do matur, żeby mieć możliwość studiować na uniwersytecie medycznym i dostać miejsce na uczelni ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@sked: tak, żeby było jasne, bo może się nie znam na mapie, czy Polska nie jest czasem na zachód od Ukrainy, a jeśli tak , to czy bardziej adekwatnym przykładem nie byłby student z Polski jadący na przykład, no nie wiem, do Oxfordu?( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
@MEKORRO: ale to nie polski student studiujący na Oxfordzie może sobie teraz wybrać polską uczelnię medyczną i zacząć na niej studiować jakby nigdy nic, tylko (między innymi) polski student, który studiuje na ukraińskiej uczelni z jakiegoś tam swojego wybranego powodu ()
  • Odpowiedz
@sked: to, że postanowiono zrobić WYJĄTEK może mieć związek z pewnymi WYJĄTKOWYMI wydarzeniami, mającymi właśnie miejsce na Ukrainie¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz