Wpis z mikrobloga

Po długiej dyskusji nad wyborem "wykopowej waluty", postanowiliśmy oddać decyzję w ręce użytkowników. Generalnie uważamy, że stworzenie własnej waluty, totalnie od zera jest obecnie trochę ponad nasze możliwości (programistyczne, kryptograficzne i marketingowe), dlatego raczej rozpatrywać bedziemy już istniejące małe kryptowalty:

Propozycje są trzy:

GOLDCOIN

[symbol GLD]: http://gldcoin.com/

Obecna cena: 1GLD = 0,08406 zł

Szczegóły techniczne dla bardziej obeznanych:


2.5 minute block targets up till block 44999


2 minute block targets thereafter


504 blocks per difficulty retarget up to block 44999


60 blocks per difficulty retarget thereafter


Block Rewards:



Blocks 1 – 200 = 10,000 GLD


Blocks 201 – 2,000 = 1,000 GLD


Blocks 2,001 – 44,999 = 500 GLD


Starting Block 45,000 rewards drops to 45 GLD


Reward is then reduced each year using the following formula: 50 divided by (1.1 + 0.49*every year thereafter)


Total Blocks: Block Reward ends in year 2113, transaction fees still apply.


Total Coins: 123,423,900


Zalety:

* ma już dość sporą wartość i jest dość w miarę znanym "altcoinem"

* jego kopanie jest obecnie dużo bardziej opłacalne (wpływ wyższej ceny), (Current Network Hash: 15.11 MH/sec)

* dużo szybciej będzie można go spieniężyć z jakimś sensownym zyskiem.

Wady:

* jest popularniejszy, więc użytkownicy wykopu będą mieli na niego dużo mniejszy wpływ

* jeżeli ktoś zainwestuje np. 1zł, to będzie miał "tylko 12,5 coina"

* szukając o nim informacji często trafia sie na strony o złocie a nie o goldcoin

GRANDCOIN

[symbol GDC]: http://grandcoin.org/

Obecna cena: 1GDC = 0,00081 zł


45 second block time


6 blocks transaction confirmation


50 minted block maturity


30 block difficulty retarget


accelerated diff re-targeting


Supports transaction messages


coins per block halves every year, or 700800 blocks


0 premine


tx fee 0.1%


45 sec block


80 blocks per hour


1920 blocks per day


57600 blocks per month


700800 blocks per year (365 days)


expect total 1,420,609,614 coins


Normal Payout per block: 1000 coins per block


Zalety:

* ma bardzo małą wartość, będzie łatwiej na niego wpłynąć

* za małą kwotę będzie można kupić kilka tys. coinów (kwestia psychologiczna), łatwiej rozdawać symboliczne coiny innym użytkownikom (promocja)

* jeżeli to się uda (co jednak będzie trudniejsze), to zyski powinny być dużo lepsze niż z GLD

Wady:

* jego kopanie jest obecnie dużo mniej opłacalne, mała cena wysoki hash (Current Network Hash: 22.18 MH/sec)

* możemy nie zdążyć go wypromować zanim ludzie przestaną zwracać uwagę na nowe coiny (potem będzie ich cała masa)

* jego promowanie potrwa pewnie dużo dłużej

INNA PROPOZYCJA

* nie zamykamy się na inne opcje

Głosowanie odbywa się poprzez plusowanie odpowiedniego komentarza. Dyskusja mile widziana.

#microcoin #wykopowawaluta #bitcoin #litecoin #grandcoin #goldcoin #wykopeffect
  • 341
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@boss napisałem przed chwilą, że tylko wydaje Ci się że jest tani. Co to znaczy, że kryptowaluta jest "tania" ?

Pisałem już wcześniej: uważam, że PrimeCoin i PPCoin są bardziej innowacyjne(nie tylko z uwagi na nazwę).

Chyba nie sądzicie, że kiedyś ludzie przerzucą się na GoldCoina tylko dlatego, że ma lepszą nazwę niz bitcoin. Start tej waluty też nie był zbyt uczciwy:
  • Odpowiedz
@KoderDeKoder: PrimeCoin i PPCoin zostały już wypromowane, są na dużej giełdzie btc-e gdzie dzienne obroty na tych walutach sięgają kilu tysięcy BTC, poza tym ustanowiły już nowe szczyty. Nie taka jest chyba idea tego przedsięwzięcia, żeby wypromować coś co już jest wypromowane
  • Odpowiedz
@noisy: Ten Pan dał nam wybór, GOLDCOIN czy GRANDCOIN (lub inne - ludzie nie mają pojęcia jakie są inne waluty...). A ja się pytam co to za wybór?! To tak jakby dać dziecku wybór pójścia do Macdonalda lub zostać w domu na ciepły rosołek w upalny dzień.

Powinien być wybór na poziomie Macdonald czy KFC.

Mam nadzieje, że rozumiecie o co mi chodzi. Każdy z nas ma własny rozsądek, więc
  • Odpowiedz
@rubesom to co Twoim zdaniem powinno być McDonaldem i KFC ? ;p

ja dalej propsuje za tym, zeby wybrac cos do kopania, aby teraz cos sie nachapac coinsow i czekac i zasugerowac cos godnego inwestycji. ja troche glupio postapilem sprezedajac ltc(chociaz w tym momencie poszlo o 10$ w dol od maxa 48.4 i spada) i zysk z ltc przeznaczylem na ftc i nmc, zobaczymy jak pojdzie ;p
  • Odpowiedz
@grosik90: No ja bym wybrał KFC, c---i rządzą :D.

A ja pamiętam jak się zastanawiałem czy kupić ltc jak były po klika zł, 25 kupiłem bo mi szkoda było kasy. Jak się odbiją (muszą się odbić!), to sprzedam :P.
  • Odpowiedz
@bosss ja na calym btc-e widze sell orders dla XPM na moze 50 BTC. To ze ktos sobie wystawil 1 XMP za 1000 BTC (i nawet tego nie pokazuja na liscie, ale wliczyli do volume) to bym tego nie bral pod uwage...

Mysle ze ta waluta jest na tyle mala ze mozemy calym wykopem podbic kurs minimum o kilkaset procent.
  • Odpowiedz
@KoderDeKoder: Dokładnie. Coś innowacyjnego? No to tutaj jest lista w dziale "Other alternate cryptocurrencies" - polecam. Szczególnie http://altcoins.com/category/blc-blakecoin jest ciekawy bo opiera się (chyba) na SHA-3 (w zeszłym roku NIST w konkursie wyłonił go jako następcę poprzedników). Fajne źródełko do researchu.

Again. BLAKECOIN jest IMHO innowacyjny na chwilę obecną - więcej szczegółów ->> https://cryptocointalk.com/topic/1357-blakecoin-blc-information/ - idealny kandydat bo jeszcze na giełdach go nie ma..........a SHA-3 to naprawdę postęp: http://pl.wikipedia.org/wiki/SHA-3

CO
  • Odpowiedz