Wpis z mikrobloga

Pojawiają się głosy, że Ukraińcy dostają tak dużo pomocy a Polacy muszą na to pracować.

Otóż policzcie dobrze. Co widać a czego nie widać.
Widać darmowe bilety dla Ukraińców, widać darmowe zakwaterowanie, być może będzie widać jakieś dodatki socjalne.
Ale czego nie widać na pierwszy rzut oka - UE zmienia politykę energetyczną, być może luzowanie w walce klimatycznej. Odsunęła się wizja inwazji ruskich na Polskę czy państwa bałtyckie. Rozbito sojusz Niemcy - Rosja (jak bardzo to się okaże).

Policzcie, spróbujcie wycenić ile kosztowałaby dyplomacja, która mogłaby przynieść nam tak wiele korzyści.
Nie chcę wymieniać wszystkich korzyści i negatywów, chcę tylko zwrócić uwagę że medal ma dwie strony i że w strefie polityki międzynarodowej zyskujemy bardzo dużo.

#polska #wojna #ukraina #rosja
  • 39
  • Odpowiedz
niektórych piecze dupa że Ukraina dostaje pomoc a u nas w kraju bieda i ch%jnia z grzybnią


@nbhd: tak jest bo każdy patrzy tylko żeby somsiad miał gorzej. Obecna sytuacja idealnie obrazuje słynne powiedzenie: naród wspaniały tylko ludzie #!$%@?.
  • Odpowiedz
Ale co tu wyceniac ? Ludzie uciekaja przed wojna wiec #!$%@? mnie ile budzet dostanie w #!$%@? kiedy trzeba pomoc takim ludziom.


@programistalvlhard: Dlatego Polska przez takie podejście kończyła jak kończyła - marnie. Jeżeli chcesz mieć profity z tej pomocy, to musisz pomagać mądrze, a nie za wszelką cenę!

Sporo dostałeś tych plusów, co za nie kupisz? Czy te osoby, które Cie zaplusowały pomogą Ci w potrzebie? Czy będą o Tobie
  • Odpowiedz
@Mikeymw: Teraz liczy sie pomoc, pokazujemy swiatu jak Wielkim narodem jestesmy tak naprawde. Robmy tak dalej, sam zaraz bede szedl kupic koce zeby moja siostra zawiozla je pod granice. Peace
  • Odpowiedz
@Mikeymw: Ludzie prywatnie też pomagają. Warto zajrzeć choćby na jedną ze zbiórek - tę siepomaga. Kwota rośnie z minuty na minutę i osiąga astronomiczną liczbę. Ludzie pomagają, bo mogą i ich na to stać. Tyle. Ale jak zawsze - znajdą się cię którzy będą ludziom, którzy zostawili dobytek życia i wyszli z dwoma walizkami, żałować miejsca na sali gimnastycznej, bo - póki co - nie ma jescze oficjalnych ustaleń co do
  • Odpowiedz
Idiotom tego nie wytłumaczysz a widziałem już wiele głosów oburzenia ludzi którzy piszą „som” zamiast są itd ;) czyli typowe patusy
  • Odpowiedz
być może luzowanie w walce klimatycznej


@Mikeymw: dlaczego? Przecież to rosyjski węgiel, gaz i ropę palimy. Raczej mam nadzieję, że to przyspieszy zmiany w energetyce.
  • Odpowiedz
@Mikeymw nie mogę wręcz patrzeć na komentarze dotyczące tego że pomaganie im się nam nie opłaca. Kur** mać, ludzkie życie jest bezcenne. A my nie pomagamy jednej zagrożonej osobie, a całemu narodowi. Łzy mi się kręcą jak pomyślę o tej cudownej postawie Polaków. Nawet jeśli mi wzrośnie cena wszystkiego, rata kredytu a w budżecie będzie dziura jeszcze większa niż obecna, to jednak mam świadomość, że kładę się co wieczór do swojego łóżka
  • Odpowiedz
@Mikeymw: kur.. ludzie nie widza poza czubek wlasnego Nosa

Niemcy kupuja na szybkosci 2 plywajace porty regazyfikujace- wiec beda ciagnac LNG z USA

Do tego juz nie placza ze Atom i wegiel Zly, chca zniesc ten idiotyzm CO2- to dla Nas już 25mld rocznie oszczednosc w budzecie
  • Odpowiedz
@Mikeymw: to tylko wierzchołek góry lodowej. Cały środek ciężkości siły Europy przesunie się na wschód. Jak Ukraina odeprze atak to już w ogóle będzie miód malina. Będą transfery technologii, inwestycje, jak Ukraina wejdzie do unii i zacznie się rozwijać to będziemy mieli obok sąsiada który ma świetnie rozwinięta demokrację i rozwija się w zawrotnym tempie a my tylko na tym skorzystamy. Ciężko by wymienić wszystkie dobre strony wybuchu wojny mimo tego
  • Odpowiedz
@Mikeymw: Dolicz doświadczenie jakie zdobędziemy na tej wojnie. Kontakty z USA i państwami NATO. Przekazują nam informacje. Pewnie tez jakieś tajne. Dowiemy się jaki kraj co może zrobić jakie ma możliwości. Na kogo można liczyć. Z kim trzymać. To są rzeczy bezcenne. Sami tez możemy się wykazać i zdobyć uznanie.
  • Odpowiedz