Wpis z mikrobloga

Nie (chce) wierzę w #przepowiednie , ogólnie przestałem być religijny jakoś 2 lata temu (tj. (chcę) wierzę że jest Bóg czy jakaś istota, która całość nadzoruje, ale nie jesteśmy w stanie tego potwierdzić), a teraz znalazłem i czytam coś takiego o #wojna #ukraina ... #nostradamus miał racje?

I to nie jest tylko ta jedna rzecz, jak czytam niektóre wpisy to wydaje się dużo rzeczy logiczne (np. islamscy "imigranci"; Chiny
pozostające w bezruchu; problemy w USA/Kanadzie) i niestety prawdopodobne (np. UE/UN opisywane jako mało stanowcze). Pomijam już "przepowiednie" z rzeczy z dalszej przeszłości (np. I/II wojna światowa, 9/11 i inne gówna, bo nie jestem wstanie zweryfikować kiedy i czy oryginał od tego całego Nostradamusa to zawierał, czy dołożono, żeby dodać wiarygodności).

Myślałem, że to fejk od razu, skoro ktoś mi to wysłał, może żeby panikę zasiać. Otworzyłem wayback machine, okazuje się że to jest od co najmniej 3 lat w sieci... Spróbuję jeszcze źródeł poszukać po francusku poszukać, ale...
Uwaga: Daty i "kalendarz" tworzony przez autora tekstu jest po prostu do dupy, może szacowany w 2014 rzeczywiście i dlatego tak nietrafny przy analizie twórczości Nostradamusa.

Nie chce sam siać paniki, ale może w wolnym czasie jeśli ktoś ma nerwy może przeczytać (i może też poszukać źródeł/wytłumaczenia, podzielić się myślami): https://dmr44blog.files.wordpress.com/2014/10/nostri3.pd

https://web.archive.org/web/20180305015130/https://dmr44blog.files.wordpress.com/2014/10/nostri3.pdf (2018!)
AgainPsychoX - Nie (chce) wierzę w #przepowiednie , ogólnie przestałem być religijny ...

źródło: comment_16461199588He9opYZkgYtQnZGgEO8Es.jpg

Pobierz
  • 35
  • Odpowiedz
@AgainPsychoX dziwnym trafem te wszystkie gownoprzepowiednie wypływają dopiero jak coś jebnie, a jakoś choćby te kilka miesięcy wcześniej nikt nie ma odwagi przepowiedzieć "tera jebnie" i jeszcze postawić na to swoje pieniądze
  • Odpowiedz
nie jesteśmy w stanie tego potwierdzić


@AgainPsychoX: jesteśmy w stanie potwierdzić, że takie przepowiednie okazują się słuszne (a często w ogóle dopiero pojawiają się) PO wydarzeniu, które rzekomo opisują xD
  • Odpowiedz
Nie (chce) wierzę w #przepowiednie , ogólnie przestałem być religijny jakoś 2 lata temu (tj. (chcę) wierzę że jest Bóg czy jakaś istota, która całość nadzoruje, ale nie jesteśmy w stanie tego potwierdzić), a teraz znalazłem i czytam coś takiego o #wojna #ukraina ... #nostradamus miał racje?


@AgainPsychoX: Niezły odjazd.

Spróbuję jeszcze źródeł poszukać po francusku poszukać, ale...


@AgainPsychoX: Oj tak. Marnuj jeszcze więcej czasu na to gówno. Na pewno
ZygmnuntIgthorn - > Nie (chce) wierzę w #przepowiednie , ogólnie przestałem być relig...

źródło: comment_16461214555l4314AEsGZWVk1FmX9iuC.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@ZygmnuntIgthorn: #!$%@?, ogólnie zestresowany zdrowiem jestem a na dodatek wojna wybuchła obok. Teraz mi jeszcze ktoś to podesłał, zacząłem czytać, nie mogę spać. Jestem #!$%@?. Tak. Trochę w panice teraz? Tak. I próbuje z niej wyjść - przez sposób jaki mi umiem, czyli uzewnętrzniając nieco ją, poddając krytyce - jak tutaj na wykopie.
  • Odpowiedz
@AgainPsychoX: Człowieku. Wrzuciłeś jakąś gównoprzepowiednię w pdfie z gównobloga "Biblijna Prawda" i Ty się naprawdę zastanawiasz, czy można to traktować poważnie?

Chciałeś żebym się podzielił myślami, to się podzieliłem. Mojego komentarz o gromnicy i horoskopie już nie traktujesz poważnie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@AgainPsychoX: Jak Ci piękna Cyganka powie, że widzi w Twoim życiu faceta, który wiele zmienił, to sam sobie do dopasujesz do:
1. Szefa, który dał podwyżkę,
2. Kumpla, który zaprosił na piwo,
3. Pana z szambiarki, który na cito przyjechał uwolnić Cię od ekskrementów.

Coś podpasujesz i stwierdzisz, że kurde babka ma rację i mówi prawdę.

I łatwiej interpretować tekst, kiedy wiesz do czego go dopasować, niż kiedy w ciemno musisz
  • Odpowiedz
@ZygmnuntIgthorn: Nie wierzę/nie chce wierzyć w przepowiednie - jak już napisałem. Po prostu jestem w kropce. Z mojej perspektywy wygląda to obecnie tak, że osoba z którą długo nie rozmawiałem i której nawet nie lubiałem wysyła mi link i nie mówi nic więcej. Z ciekawości czytam, myślę - bzdury. Później wracam do tego w wolnym czasie, po kliku stronach się wciągam jak w książkę Sci-Fi. A w połowię do chodzę do
AgainPsychoX - @ZygmnuntIgthorn: Nie wierzę/nie chce wierzyć w przepowiednie - jak ju...

źródło: comment_1646122523W3GxAqYul4LzrcCSztZl7j.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@AgainPsychoX: ja to znam. Te interpretacje pisał Aretuza na forum gazeta prawna. Z wypiekami czytałem ten ten właśnie w okolicach 2014 jak była inwazja na Krym. Przypomniało mi się 3 dni temu i lekki niepokój w sumie ( _)
  • Odpowiedz