Wpis z mikrobloga

Już trzeci dzień z rzędu Białorusini dzielą się swoimi sytuacjami związanymi z mową nienawiści ze strony Polaków i Ukraińców wobec Białorusinów.

Niektórym wybija się szyby w samochodach (tak jak w tym na zdjęciu), niektórzy są wyzywani za białoruskie tablice rejestracyjne, a dzieci w polskich szkołach mają negatywny stosunek do białoruskich dzieci i obwiniają je za wojnę w Ukrainie. Białorusini są nawet zwalniani z pracy, ponieważ "ponoszą winę za wojnę w Ukrainie". Białoruski studenci w Polsce są zapraszani do dziekanatu na "rozmowę".

Wszyscy doskonale widzieli, jaki był prawdziwy wynik wyborów na Białorusi dla Tichanowskiej w 2020 roku - 97%. A to oznacza, że Białorusini również nie zgadzają się z tym, co władze białoruskie robią teraz w sprawie wojny na Ukrainie. Białorusini nie mają nic wspólnego z tym, jakie decyzje podejmują władze białoruskie. Białorusini są również przeciwni wojnie na Ukrainie prowadzonej przez Białoruś i Rosję.
#ukraina #bialorus #wojna
gachimucho - Już trzeci dzień z rzędu Białorusini dzielą się swoimi sytuacjami związa...

źródło: comment_1646069557URWG8UjirFm4vhqFfgWkgT.jpg

Pobierz
  • 111
  • Odpowiedz
Białorusini są również przeciwni wojnie na Ukrainie prowadzonej przez Białoruś i Rosję.


@gachimucho: To niech #!$%@? ruszą dupy do swoich dowódców. Już dość tego #!$%@? "oni nie są winni". Ich kraj wspiera atak na Ukrainę. KROPKA. Tak samo Niemcy to nie byli Naziści tylko ufo przyleciało.
  • Odpowiedz
@DAS_REICH: Porównujesz rozdawnictwo wewnątrz kraju do ataku militarnego?
I tak, jako osoba pracująca z innymi krajami czasem mi głupio jak PiS #!$%@? jakąś szopkę międzynarodową.
  • Odpowiedz
reprezentują swój kraj


@kk_ll: Odpowiedzialność zbiorowa. Tak jakby ci Niemiec #!$%@?ł za Kaczyńskiego. Ja się nie czuje odpowiedzialny za jakiekolwiek poczynania polskiej klasy urzędniczej.
  • Odpowiedz
@kk_ll: Jesteś niepoważny. Widziałeś co się działo z tymi którzy próbowali w zeszłym roku coś zmienić? I chcesz ich karać za to, że urodzili się w miejscu z #!$%@? przywódcą?
  • Odpowiedz
@Frygus96: Niech zaczną robić coś realnego a nie chodzić z flagami i pisać posty. Też byłem rok temu za Białorusinami. Ale teraz mają idealną porę na #!$%@? pokazowo kilku wojskowych.
  • Odpowiedz