Wpis z mikrobloga

Już trzeci dzień z rzędu Białorusini dzielą się swoimi sytuacjami związanymi z mową nienawiści ze strony Polaków i Ukraińców wobec Białorusinów.

Niektórym wybija się szyby w samochodach (tak jak w tym na zdjęciu), niektórzy są wyzywani za białoruskie tablice rejestracyjne, a dzieci w polskich szkołach mają negatywny stosunek do białoruskich dzieci i obwiniają je za wojnę w Ukrainie. Białorusini są nawet zwalniani z pracy, ponieważ "ponoszą winę za wojnę w Ukrainie". Białoruski studenci w Polsce są zapraszani do dziekanatu na "rozmowę".

Wszyscy doskonale widzieli, jaki był prawdziwy wynik wyborów na Białorusi dla Tichanowskiej w 2020 roku - 97%. A to oznacza, że Białorusini również nie zgadzają się z tym, co władze białoruskie robią teraz w sprawie wojny na Ukrainie. Białorusini nie mają nic wspólnego z tym, jakie decyzje podejmują władze białoruskie. Białorusini są również przeciwni wojnie na Ukrainie prowadzonej przez Białoruś i Rosję.
#ukraina #bialorus #wojna
gachimucho - Już trzeci dzień z rzędu Białorusini dzielą się swoimi sytuacjami związa...

źródło: comment_1646069557URWG8UjirFm4vhqFfgWkgT.jpg

Pobierz
  • 111
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@gachimucho: Mam mieszane uczucia, bo nie znam tych ludzi. Znałem za to Ukrainkę ze wschodniej części, której jebło w ostatnich dniach na mózg, więc już jej znajomym nie jestem. Stwierdziła, że Ukraińcy to tchórze, bo się chowają między blokami, więc stąd ofiary w cywilach, bo ruscy w nich celują a nie w bloki a na koniec dodała, że to wszystko wina USA... () Od tej chwili
  • Odpowiedz
Wszyscy doskonale widzieli, jaki był prawdziwy wynik wyborów na Białorusi dla Tichanowskiej w 2020 roku - 97%. A to oznacza, że Białorusini


@gachimucho: ludziom odjebuje niestety trzeba będzie się teraz zgadzać na wszystko w przestrzeni publicznej bo inaczej można dostać #!$%@?. Na każdą durnotę, każdy sprzeciw przeciwko ukraińcom będzie się wiązał z reakcją. Niestety trochę czasu minie po wojnie jak przestanie im #!$%@?ć a ludzie o wszystkim zapomną.

@kk_ll
  • Odpowiedz
Wszyscy doskonale widzieli, jaki był prawdziwy wynik wyborów na Białorusi dla Tichanowskiej w 2020 roku - 97%


@gachimucho: xD ale parsknąłem, dopiero przy tym zdaniu zaskoczyłem że czytam paste ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@gachimucho: To niech wracają do kraju i obalają rząd. Obywateli jest więcej niż polityków, wojska i policji razem wziętych.
Tylko to wszyscy muszą się nie zgadzać a nie, że część się nie zgadza a reszta uciekła za granicę.
Ukraina wpierw walczyła na Majdanie i zmieniła pro rosyjski rząd a teraz walczy z Rosją i Białorusią.
Czas by Białorusini też się za swój rząd i kraj wzięli.
  • Odpowiedz
@gachimucho: Odnośnie Białorusinów to #!$%@?ństwo. Ameby już zapomniały jak naród walczył z reżimem Łukaszenki niespełna kilka miesięcy temu. Kolejna sprawa. Czytacie chyba dużo mediów i cały czas przebija się informacja żeby uważać na tego typu próby skłócania ludzi na terenie RP
  • Odpowiedz