Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Obgryzanie paznokci thread

Moja dziewczyna ma taki wieloletni nawyk i chyba sobie nie potrafi z tym poradzić. Chciałbym jej pomóc, ale kompletnie nie wiem jak się zachować. Zwracać uwagę za każdym razem jak pcha paluchy do ust, czy udawać, że nie widzę, bo tak tylko dodatkowo ją stresuję i pogłębiam problem? Chciałbym być wsparciem i pomocą, a nie obrać rolę starego, który pilnuje dziecka.
Czy ktoś miał taki problem i udało mu się z tego wyjść? Jak zachowywali się bliscy? A może ktoś miał kogoś bliskiego z takim problemem i podpowie jak się zachowywał?

#zdrowie #psychologia

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #621c8c3174fb7b9f75cada69
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Przekaż darowiznę
  • 12
OP: @Darson666: @Wygryw_z_wyboru: @PrzegrywNaZawsze: żele nie działają, a hybrydy itp raczej też odpada.
Sam miałem wiele nawyków nerwowych, wychodziłem z tego samodzielnie po prostu zwracając uwagę, że zaczynam coś robić i przerywając to, z czasem przechodziło. W jej przypadku wygląda, jakby nie chciała tego przerwać, tylko gryzła, aż już wprost nie dam znać i wtedy czuje się "zmuszona". Może jakoś rozmową? Co tylko mówić w takim przypadku? Bardziej
OP: @Darson666: @Wygryw_z_wyboru: @PrzegrywNaZawsze: żele nie działają, a hybrydy itp raczej też odpada.
Sam miałem wiele nawyków nerwowych, wychodziłem z tego samodzielnie po prostu zwracając uwagę, że zaczynam coś robić i przerywając to, z czasem przechodziło. W jej przypadku wygląda, jakby nie chciała tego przerwać, tylko gryzła, aż już wprost nie dam znać i wtedy czuje się "zmuszona". Może jakoś rozmową? Co tylko mówić w takim przypadku? Bardziej