Wpis z mikrobloga

Jak to jest że od paru dni na wykopie forsowana jest narracja o złych feministkach które nie krytykowały zakazu opuszczenia kraju przez ukraińskich mężczyzn (mimo że w Polsce przez problemy z prawem aborcyjnym rozmowa o feminizmie praktycznie w całości sprowadzała się do Polski i Polek, nie było tak że kobiety krzyczały głośno za Ukrainkami a olały Ukraińców. W dodatku np Staśko potępiła obowiązkowy pobór dla mężczyzn co jest z tym związane, w dodatku jest kryzysowa sytuacja i wydaje mi się że nawet w Polsce problemy feministek zeszły na drugi tor.) Natomiast konfederacja i środowiska prawicowe jawnie popierają wysyłanie Ukraińskich mężczyzn spowrotem do kraju w trakcie wojny, i nikt na tagu #pieklomezczyzn nie raczy tego krytykować.
Ktoś jeszcze na serio wierzy że gagatki z #pieklomezczyzn chcą lepiej dla facetów, a nie poprostu są anty-feministami którym zależy tylko i wyłącznie żeby feministki się zamknęły?

#pieklomezczyzn #bekazprawakow #neuropa #feminizm #ukraina
Pobierz
źródło: comment_1646048910348lM1nUEndI8KEGASp0nU.jpg
  • 16
@McWozniak: Mężczyźni mają gorzej w każdej dziedzinie życia, która nie jest spowodowana uwarunkowaniami biologicznymi np. miesiączką.
Problemem jest to, że ona może sobie gadać, można nawet ustalić prawo znoszące pobór, ale w razie wojny życie weryfikuje przydatność kobiet i to mężczyźni są poszkodowani. Prawo znoszące pobór można zmienić dekretem w stanie wojny zabronić i tak mężczyznom opuszczać kraj, Trybunał Konstytucyjny się tym nie zajmie.
W tej sprawie nigdy nie osiągniemy równości,
@McWozniak: Ło Panie ale wysłanie ukraińskich mężczyzn z PL do walki byłoby popierane także przez Ukraine, więc o co ci chodzi? Wiem, że tego nie rozumiesz bo inaczej byś tego nie napisał ale u faceta istnieje odruch walki i w przypadku zagrożenia czegokolwiek na czym w choć w małym stopniu mu zależy powoduje chęć do podjęcia działań. Piekło mężczyzn jest faktem i nie wiem po co mieszasz do tego feministki? Jak
@McWozniak myślę że doszło do zrozumienia, że niezależnie od tego co popieramy, a czego nie decyzje i tak zostaną podjęte wbrew woli ludzi. Sprzeciw feministek wobec zakazu opuszczania strefy wojny przez mężczyzn nic nie da - i tak do tego doszło. I dojdzie ponownie, nawet w Polsce.
Prawactwo z kolei oficjalnie przyznaje, że życie mężczyzn jest mniej ważne niż zycie kobiet i mężczyzni to śmieci, którzy mogą ginąć w dowolnych ilościach. Na
@Reretos: większość co powiedziałeś to prawda chociaż nie zgadzam się z tym że w każdej dziedzinie mają faceci gorzej, oraz z tym że w trakcie wojny zawsze tylko faceci mogą być powoływani, mimo że kobiety być może mają średnio mniejszą wartość bojowa też mogły by stanąć do obrony kraju na Ukrainie około 20 procent armii to kobiety a gdyby nie feminizm było by to może niecały procent, w Izraelu z tego
@troloking: co z tego że było by czy nie było popierane przez Ukrainę, nie mówiłem nigdzie że to nie jest popierane przez Ukrainę tylko że to jest dyskryminacja mężczyzn o której nikt na tym tagu nie wspomina bo jest głoszona przez prawicę. To nie ja mieszkam piekłomezczyzn z feministkami tylko cała idea tego tagu i ruchu jest oparta na krytykowaniu feministek a nie na walce o dobro facetów.
@McWozniak: Piekło mężczyzn to nie jest żaden zorganizowany ruch. Możliwe, że sama nazwa rzeczywiście wzięła się od protestów kobiet, aby je wyśmiać, ale dzisiaj publikowane na tagu są treści pokazujące dyskryminację mężczyzn.
Ja do tej pory skupiając się na dyskryminacji mężczyzn starałem się uświadamiać mężczyzn, znajomych ze studiów (Informatyka) o krzywdzących nas parytetach i stypendiach tylko dla kobiet.
Teraz zastanawiam się, czy poważniej nie skupić się na dyskryminacji emerytalnej i wojskowej,
@McWozniak: aha to sorry tak to jest dyskryminacja mężczyzn ale nic z tym nie zrobisz.
Na szczytach władzy siedzą #!$%@? wychowane przez #!$%@?ęte matki i #!$%@?ętych ojców wychowanych również przez #!$%@?ęte matki. Kobiety zachowują się często jakby było kompletnie oderwane od rzeczywistości i świrujące jak pacjent w Choroszczy i te też komuś zawdzięczają to wychowanie i wartości. Jak zajrzysz do króliczej nory to możesz szybko dojść do wniosku, że za wszystkim