Wpis z mikrobloga

Wiem, że pewnie za chwile zostanę zwyzywamy od ruskich onuc czy płatnych ruskich troli ale
Mamy 5 dzień wojny i około 280 tys uchodźców w Polsce. 99% tych ludzi nawet nie widziało ruskiego wojska.

Na chwile obecna w Kijowie podobno zniesiono godzinę policyjną, z miasta normalnie można wyjechać i do miasta wjechać. Działa cała infrastruktura i zaopatrzenie. Nie ma żadnych walk wokół miasta. Codziennie natomiast wpuszczamy kilkadzisiat tysięcy osób bez żadnej kontroli i weryfikacji.
Jaki mamy plan na tych ludzi jeśli za miesiąc będzie ich już ponad milion, a za dwa miesiące 2 miliony i więcej?
Teraz dajemy im darmowa komunikacje, żywność, priorytetowa opiekę medyczna, rozmieścimy ich po ośrodkach tymczasowych, hotelach i prywatnych domach, ale co dalej? Co jeśli oni nie będą chcieli się stad wynieść? Czy przyjdzie nam ich wszystkich utrzymywać?
Czy my właśnie nie zaciskamy sobie pętli na szyi? Kto za to wszystko zapłaci?

O pandemii , szczepieniach i kolejnych falach cisza…

#wojna #polityka #ukraina
Pobierz kogi - Wiem, że pewnie za chwile zostanę zwyzywamy od ruskich onuc czy płatnych ruski...
źródło: comment_1646044399kCF2G97S41XkfGZUhBwUs9.jpg
  • 19
@adamszuba: To zależy z której strony propagandy zasięgniesz. Ponoć jest 4500 ruskich trupów, a w necie krąży ze dwa filmiki które pokazują z 5 trupów.
@kogi: to się wszystko skończy jedną wielką katastrofą. Zarówno na Ukrainie jak i w Polsce. Tylko kwestia czasu bo nieuchronne jest to, że na Ukrainie po wojnie będzie jedna wielka partyzantka, którą Ruskie wybiją do cna (a to już będzie ludobójstwo) a w Polsce zadymy i konflikt narodowościowo- etniczno- militarny bo jak rosyjskie i inne służby zaczną finansować bojówki para- militarne w Polsce to dopiero się zacznie

Oby tylko Polacy nie
@kogi: to nawet nie chodzi o przywileje. Problem polega na tym, że my nie mamy kontrwywiadu zaangażowanego w ten cały proces migracyjny.

Właśnie TERAZ, dokładnie TERAZ kontrwywiad i wywiad powinny być zaangażowane żeby te grupy uchodźców pilnować, infiltrować i monitorować. I postawić w stan pełnej gotowości
Sama Straż Graniczna nie da sobie rady z tym wszystkim !!!
ABW tak samo
Tu potrzebna będzie potężna operacja logistyczna bo po prostu tych
@Aik32fr45yd: Problem w tym ze ich za chwile będzie miliony i nie da się wszystkich monitorować. Ja mam wrażenie ze my właśnie zaciskamy sobie pętle na szyje