Wpis z mikrobloga

Wiecie dlaczego Ukraina sobie tak dobrze radzi? Bo wojskami sterują z pentagonu. Na terenie Ukrainy są już żołnierze zachodu. Oczywiście nic nie dzieje się oficjalnie. Operują wywiadowczo, odpalają rakiety, ale nie walczą w pierwszej linii.
Dlaczego Zelenski oglosil powolanie ligi cudzoziemskiej? Bo ci zolnierze juz tam sa i jest to przykrywka. Wczoraj wieczorem ogloszono przekazanie migow a dzis rano juz ukraincy lataja tymi migami. Wiadomo ze rozmowy musialy byc co najmniej od piatku bo tak szybko nie zorganizujesz calego przekazania.
I bardzo dobrze ze tak jest. Lepiej zeby walki NATO byly w Ukrainie niz w Polsce
#ukraina #rosja #wojna #polska #nato
  • 26
  • Odpowiedz
@Corphen: Wczoraj tez poszlo info ze pierwsi ochotnicy sa juz w Kijowie z kilku krajow Europy. Musieli juz w czwartek jechac, przeciez bylo info jak trudno teraz sie tam poruszac i szef wywiadu Niemieckiego dwa dni wyjezdzal z Kijowa.
  • Odpowiedz
@gharman: Też tak myślę. Ukraińcy, z całym szacunkiem dla nich, nie utrzymaliby się sami tyle czasu, tam muszą działać jakieś niebieskie ludziki ( ͡° ͜ʖ ͡°) I bardzo #!$%@? dobrze. Mam nadzieję, że nasi GROMowcy też tam siedzą
  • Odpowiedz
@gharman: Mam nadzieję, że młodzi i ogarnięci ludzie z naszego wojska też tam są. Ten konflikt to niesamowicie ważne doświadczenia w naszym przypadku. Teatr działań i wróg to warunki nie do odtworzenia w żadnych ćwiczeniach, czy nawet innym konflikcie w innych zakątkach świata.
  • Odpowiedz
@the_good_guy: Poszły nasze Migi29 na których Ukraińcy umieją latać (pewnie Polskie, Słwoackie itd..), my dostaniemy w zamian zabawki od UE na to miejsce, prawdopodobnie f16. Wg Wikipedii UE dysponuje ok. 40-50 sztukami Migów, z czego Polska ma 23.
  • Odpowiedz
@gharman: takie migi można kupić w każdym sklepie z migami a takich najemników można mieć z każdego sklepu z najemnikami, nato nigdy by się nie zaangażowała w nie swoją wojnę nie powielaj propagandy.
  • Odpowiedz