Wpis z mikrobloga

@xEldmir jesteś Serbem? Bo ja mówiłem żeby się zapytać o to Serba a nie Polaka :)

Oni mogą mieć inne zdanie niż my i uważać że Krym należy do trzeciej opcji, bo są prorosyjscy. Ja tego nie akceptuję i skoro oni tak, to my im też tak
  • Odpowiedz
@xEldmir Rosja tam zawsze miała olbrzymie wpływy i ciężko by było ja stamtąd wypchnąć, co nie znaczy że nie lubię jugoli. Szaranowicz to przecież moj ulubiony komentator sportowy hehe no ale po prostu zdaje sobie sprawę z ich wad i sprzeczności naszych interesów
  • Odpowiedz
@ant444: dokładnie, mały kraj z zapędami Imperialistycznymi.
Taka Rosja Bałkanow, chcieliby trzymać tam wszystkich za mordę ale im to nie wychodzi. Słowenia i Chorwacja już ich zjada przy pkb/os
  • Odpowiedz
@xEldmir: Rozumiem, że masz przyjaciół Serbów i się nasłuchałeś o ich tragedii która niewątpliwie miała miejsce, ale tam się odpierniczały najgorsze horrory wojny ZANIM wjechało NATO ze swoimi bombowcami. To nie była "zwyczajna wojna" jak choćby teraz na Ukrainie - oni się tam wyniszczali, a maksymalne, nieopisywalne wręcz tortury i gwałty NA CYWILACH były chlebem powszednim tej wojny. Ciężko w tej sytuacji potępiać NATO za interwencję.
  • Odpowiedz
@ant444: w sumie albańczycy są takimi muzułmanami jak Polacy katolikami, koran niby jest ale wódka też jest smaczna - za to ich ortodoksi muzułmanie nie znoszą. Albanii jest też sporo chrześcijan, przez co ogólnie kraj jest podzielony, wpływy z Włoch widoczne (z kontrolą graniczną to tylko po włosku)
  • Odpowiedz
akurat Serbia ma wiele wspolnego z Polską jeśli chodzi o 2 wś, staliśmy po tej samej stronie w przeciwieństwie do takich Węgier czy Chorwacji. Bałkany to jest kocioł i doszukiwanie się tam wrogów czy przyjaciół Polaków nie ma sensu.
  • Odpowiedz
Ja rozumiem gdyby o taką deklarację pokusiła się Finlandia, Szwecja, Austria czy Irlandia. Ale z Kosowem to się wstrzymajmy. Tym bardziej, że nawet nie jest uznawane przez wszystkie państwa NATO.
  • Odpowiedz