Wpis z mikrobloga

Laptop, czyli nasz pacjent ( ͡° ͜ʖ ͡°), przedstawia się następująco:

- CPU: Intel Core i5 7300HQ @ 2.50GhZ
- RAM: 8,00GB Dual-Channel Unknown @ 1197MHz (17-17-17-39)
- GPU: 4095MB NVIDIA GeForce GTX 1050 (HP)
- Plyta główna: HP 825D (U3E1)

Strasznie mnie wkurza to że w Lost Arku mam duże fps dropy mimo grania na najniższych ustawieniach graficznych mimo że gra jest zainstalowana na SSD i próbowałem wszystkich metod z internetu na optymalizację, w dodatku zużycie CPU podczas grania to ponad 80-100%, zużycie RAM-u to ponad >90%.
Myślałem o sprzedaży lapka i kupnie PC, ale przy tych cenach GPU musiałbym wyłożyć minimum 5k za coś przyzwoitego, w dodatku osprzęt typu monitor/klawiatura/głośniki/myszka, a że zapalonym graczem nie jestem tylko wyjątkowym casualem, to chyba to sobie daruję.

Zdecydowałem się aby wymienić CPU a także aby dołożyć dodatkową kostkę 8GB ram z nadzieją że FPS dropy ustąpią.

Pytania są następujące:
1) jaki procesor byście polecali pod tę specyfikację? Do 300-500zł
2) analogiczne pytanie co do ram. Z tego co rozumiem mam taktowanie 1197MHz i rozumiem że muszę kupić kość na takim taktowaniu, tylko nigdzie nie mogę znaleźć czy to jest DDR3 czy DDR4. Byście pomogli mi coś dobrać, aby było to kompatybilne ze sobą? Czy może sobie to po prostu darować i zamiast dokupić 8gb wybrać jedną kostkę 16gb np. https://allegro.pl/oferta/pamiec-ram-goodram-16-gb-2666-mhz-ddr4-sodimm-cl19-11512922948 ?

#laptopy #pytanie #komputery
  • 3
@Ushguli: za 1500 spokojnie, za 2k wątpię ale i tak bym zaczął od takiej właśnie ceny. A w międzyczasie możesz sobie kombinować z wymiana tych podzespołów. Trochę dołożysz i będziesz miał lapka z którym nie będziesz musiał się tak #!$%@?.