Wpis z mikrobloga

@Kusyfix: fajnie by było, ale będzie za mało. Zawsze jest. Pod naszymi nosami brakuje miejsc w rodzinach zastępczych i w sumie mało kto o tym wie i wszyscy mamy to gdzieś, o żywność z darów w biedniejszych krajach ludzie się dosłownie zabijają bo jest jej tak mało. Wszystko co nie jest chwilowym zrywem to będzie za mało, bo człowiek nie będzie sobie odmawiał czegokolwiek częściej niż raz na jakiś czas, o
  • Odpowiedz
@zjadacz_Cebuli: No dobra, ale serio, czy uchodźcy potrzebują tych miejsc w przedszkolu? Ukrainka, co właśnie przyjechała z Ukrainy ma już załatwiony etat i musi z kimś zostawić dzieci?
  • Odpowiedz
@Kusyfix: Już nie wspominając że w Polsce rodziny osób niepełnosprawnych z Polski Z nie mają nawet wystarczająco pieluch. Kiedy ostatnio była zbiórka na stadionach dla nich? Sytuacja jest inna? Owszem jest, jedna rzecz jest głośna i ekscytująca, a druga codzienna i nudna
  • Odpowiedz
@zjadacz_Cebuli: Ale ja nie krytykuję. Niech pomagają jak mogą. Po prostu nie wyobrażam sobie żeby te przerażone dzieci, które właśnie uciekły od wojny i zostały oddzielone od ojców, matka po prostu zostawiła w przedszkolu.
  • Odpowiedz
@zjadacz_Cebuli: Mnie też by trochę dupa zapiekła :> Od trzech lat moje dzieci, rokrocznie, nie dostają miejsca w przedszkolach i żłobkach. Starsze dziecko udało mi się upchnąć cudem w przedszkolu popołudniowym. "A tu cyk, 12 miejsc" :)
Tylko, że u mnie akcja dzieje się w Niemczech. Jestem absolutnie przekonana, że Niemcy i Niemki też toczyliby pianę na takie, i to pewnie jeszcze głośniej, bo to bardzo pragmatyczny kraj.
  • Odpowiedz
@SipaXtra: taki rząd sobie wyrvaliscie to teraz morda w kubeł. Służby zdrowia się zachciało xD 500 pkus #!$%@? Plus i Zenek mertyniuk. Na nic więcej pisowcy nie zasługują
  • Odpowiedz
Ale w sumie jak matki samotne? Niepokalane poczęcie?


@abcde: Niepokalane Poczęcie odnosi się do tego, że Maryja nie była obarczona grzechem pierworodnych, a nie do poczęcia Jezusa.
  • Odpowiedz
@drzewnyzwierz: prawda jest jak zwykle po środku. Miejsc w przedszkolach powinno być w tym wypadku i dla dzieci z Ukrainy jak i z Polski, których rodzice chcą iść do pracy. To psi obowiązek gminy by zapewnić opiekę przedszkolną. Oczywiście przedszkola nie są za darmo.
  • Odpowiedz