Wpis z mikrobloga

@Kusyfix: można. Sam to zaobserwujesz i wrócisz do mojego wpisu ( ͡° ͜ʖ ͡°) Pamiętasz Rana Plaza? Jak to się miało wszystko zmienić? Poprotestowali miesiąc i się wszystkim znudziło. A jak pracowali w niebezpiecznych warunkach tak pracują. Pamiętasz poruszenie na wejście Talibów? Słyszałeś jakiegoś newsa o tym w ostatnich dniach? Wiesz że oni nie wyparowali stamtąd? Ludziom się znudziło. Znudziła się palestyna, Ujgurzy, strefa Gazy. To tylko
  • Odpowiedz
@Kolarzino: wczoraj powiedziałem kumplowi, że jak coś to mam wolny pokój i jak coś to mogę kogoś przyjąć bo wiem, że jedzie po swoich na granicę. #!$%@? takiego dziękuję jeszcze nie słyszałem i nie widziałem. Każdy kogo znam osobiście to chce jakoś pomóc. Każdy na swój sposób, każdy na tyle ile potrafi. A te lambadziary myślą tylko o sobie()
  • Odpowiedz
@Faraluch: znudzi się atencjuszom co robią to pod publike ale znam wiele osób, ktirzy będą nieść pomoc dopóki będzie potrzebna. Widzę po Twoich innych postach, ze Ukraincy Ci przeszkadzają, jesli tak jest, przestań demotywować innych i daj im działać
  • Odpowiedz
dużo w tym prawdy


"matki samotne i rodziny z Polski, które chcą iść do pracy":
-samotne matki dostają wsparcie socjalne
-rodziny z Polski nie musiały robić dzieci, jeśli są biedni dostają wsparcie socjalne, zwykle przynajmniej jeden rodzic może iść do pracy
-500+
-wsparcie finansowe od rodziny
-dziecko zostające często u babć

Ukrainka z dziećmi:
-brak wsparcia socjalnego
-nawet jak decyzja o dziecku była przemyślana to przecież nikt nie myśli na zasadzie: nie
  • Odpowiedz
rozumiem sytuację, ale dużo w tym prawdy. Pomagajmy, ale róbmy to z głową i nie swoim kosztem.


@DonCruzo: jeśli to jest prywatne przedszkole, które po prostu jest w stanie zaoferować taką pomoc, to niby czyim kosztem pomagają - swoim? To chyba nie jest tak,że nagle wywalają 12 gówniaków z publicznego przedszkola, aby zrobić miejsce dla Ukraińców xD
  • Odpowiedz
@Kusyfix: miałem taką znajomą, co aby narzekała, że nie ma pracy i nie było jak zostawić dziecka mimo, że mieszka z niepracującymi matką i babcią. Tak na prawdę nie robiła w tym kierunku nic, dziecko odebrał jej ojciec, bo siedziało stale z babcią a sama matka chlała i ruchała się po melinach. Zrobiła się z niej dosłownie żulica, #!$%@? na tablicy FB jakieś obrazki z tekstami o miłości do dzieci, rodzicielstwie
  • Odpowiedz
@SipaXtra: nie ma racji. Jak jest samotną matką to niech idzie do pracy i da dziecko do żłobka. #!$%@? ze miejsc nie ma w placówkach to #!$%@? o szopenie - miejsca są, tylko trzeba zapłacić więcej niz za miejsce darmowe.
  • Odpowiedz
@Kusyfix: po prostu znam ludzi i już wiem jak będzie. Nie dla nich pomoc długoterminowa, za miesiąc nastroje społeczne się zmienią i tyle. Tak jak ja jestem wyśmiewana że pamiętam o chociażby Rana Plaza i bojkotuję marki, a dwa dni po tragedii "każdy" uważał to co ja uważam do tej pory. Ludziom się znudziło, nie trzeba być atencjuszem żeby się znudziło. Nawet jak robią to nie na instagrama kierują nimi tylko
  • Odpowiedz
@DonCruzo Ale jak czyim kosztem?
Jak ktoś będzie chciał rodzinę z Ukrainy przygarnąć na swoją chatę to też nie powinien?
Co kogo obchodzi na co inni wydają hajs.
Nasz wschodni sąsiad w swoim kraju broni się przed atakiem Rosjan, uchodźcy mają troszkę bardziej #!$%@? niż samotna madka p0lka z bombelkiem.
  • Odpowiedz
@Faraluch: ja zdaje sobie sprawę, ze duzo ludzi zrezygnuje z pomocy bo im sie "znudzi" ale oby bylo nas dalej na tyle duzo aby nieść efektywnie pomoc ktorej potrzebują
  • Odpowiedz
@Kusyfix: dokładnie, kiedyś zachód pomagał nam tak długo aż staliśmy się normalnym krajem i teraz jest nasza kolej. Nie jestem w stanie pomóc wszystkim ale będę się cieszyć jak uda mi się pomóc chociaż jednej rodzinie
  • Odpowiedz