Wpis z mikrobloga

@James0n: Może Niemcy sie ogarna. Oni tez pewnie głupio sie cuzja, że ich tak Rosjanie wyruchali. Ta szefowa MSZ byłą całkiem sensowna bedac w opozycji w retoryce wobec Rosji. Najblizsza polskiej, ale koalicjanci sa niestety bardziej proru.
@Gluptaki: Fakt, byłaby to siła zdolna przeciwstawić się interesom Niemiec, bo nie jestem pewien czy mimo widocznych aspiracji Francji za Marcrona, to czy są oni w stanie to udźwignąć sami
@James0n: nope. Niemcy rządzą. Francja to takie dorosłe dziecko z problemami (ekonomia).

Według mnie niemcom nie zależy... ba nie chcą by Ukraina przetrwała. Wolą rządzić w UE i Europie Paryż-Berlin-Moskwa, a nie mieć Uncle Sam.

Stąd to głosy o wojsku UE i uniezależnieniu (głównie przez Macrona, bo wojsko i Niemcy to cichy temat "no go")
Stąd mają gdzieś Ukraine i zabierają się za to tylko wtedy, gdy obywatele Niemieccy zaczynają być
@szurszur: Sam właśnie nie wiem, mimo szacunku/podziwu do wielu aspektów ich kultury i potęgi gospodarczej to mam wrażenie, że wiele polityków tam może być po prostu skorumpowanych przez Rosję.
@still_junior: Niby rozumiem tę drogę, aby uniezależnić się od USA i wybrać drogę „paneuropeizmu”, ale jednak Rosja jak dla mnie jest krajem zbyt małego zaufania, aby na ten moment w tę stronę pójść, a sama Europa (z własnej winy) militarnie jest zbyt słaba.
Rosja jak dla mnie jest krajem zbyt małego zaufania


@James0n: bo była tak do 2009-2013. Pamiętasz: soft reset rosji i US? Patrioty w Polsce lub ich brak? Likfidacje drugiej floty US (północny Atlantyk)?

Potem ruskie zaczeły chojrakować w Syrii. Potem Krym. Pamiętasz, że ceny surowców były wysokie przed tym początkiem 2010, a potem nagle w dół? Przypadek czy próba przyduszenia byłych komuchów?