Wpis z mikrobloga

W sumie ciekawi mnie wasze podejście i ewentualnie jak się zmieniło.

Czy w razie inwazji Rosyjskiej na Polskę - chcielibyście uciekać, czy podjąć walkę?

Wiadomym, że wielu odpowiadających "uciekać" ostatecznie i tak by było siłą zaciągnięte, a część za "tak", by jednak spieprzała wobec realnej inwazji, ale chodzi po prostu o "nastrój" i własne odczucia.

#ukraina #wojna #rosja

Co zrobiłbyś w razie inwazji Rosji na Polskę?

  • Chcę walczyć za kraj 32.4% (128)
  • Uciekam za wszelką cenę 21.8% (86)
  • Chciałem walczyć, ale zmieniłem zdanie 1.0% (4)
  • Chciałem uciekać, ale zmieniłem zdanie 23.0% (91)
  • Waham się 18.7% (74)
  • Nie mam zdania, nie obchodzi mnie to 1.8% (7)
  • Inne - tu można wyrazić w komentarzu 1.3% (5)

Oddanych głosów: 395

  • 19
Najlepsza opcja to mierzenie siły na zamiary i poddanie się, pamiętaj że my posiadamy tak naprawdę nic i też mało tracimy. Najwięcej tracą rządzący i najbogatsi w państwie.
@onpanopticon: Teraz wykopki są zaczadzone romantyczną fascynacją walczącymi Ukraińcami, więc wyniki ankiety będą jakie będą. W rzeczywistości w chwili próby, gdy wizja zarobienia kulki bądź bycia rozerwanym pociskiem stanie się realna, wielu wymiksuje się z imprezy.
większość z nas nie walczyłaby za kraj, to tylko kawałek gruntu. U mnie się zmieniło podejście i zostałbym, aby bronić rodzinę, przyjaciół, sąsiadów i nieznajomych. Kraj tworzą ludzie, patriotyzm powinien już dawno wyrosnąć na coś więcej niż walkę o "państwowość".


@CzarnyFilc: Okej, rozumiem. Tylko to jedynie kwestia słowotwórczości, może niepotrzebnie nawet dodałem "za kraj", bo różne są motywacje owej walki.

Więc traktujmy opcję walki jako zwykłe - tak, będę walczył, bez
mogles dodac odpowiedz walcze i rozwalam lby kacapom ale jak kaczynski i duda skapituluja bez mozliwosci powrotu do ojczyzny a morawiecki idzie na pierwszy front


@DyrmaZdzislaw: Dla ciebie jest opcja "inne" i komentarz, więc wszystko ok. Nie sposób zawrzeć każdą opcję.
@onpanopticon: Pewnie zrobiłbym wszystko żeby moja rodzina była bezpieczna a potem udałbym się na pomoc choćby klepiąc amunicję czy ładując pociski do wozów opancerzonych albo wprost strzelając do ruskich żołnierzy, jak ja ich nienawidzę.