Wpis z mikrobloga

Nie chce mi się wierzyć, ze Putin faktycznie tak dostaje po dupie. Że nie spodziewał się oporu, że nie przygotował na takie okoliczności. Pisanie, że to głupek i tępak mnie śmieszy, bo do takiej operacji przygotowuje sie kilka lat, na co dowodem są zgromadzone zapasy finansowe. Nie docenianie Putina to ogromny błąd. On wykonuje swój plan i ma zapewne różne scenariusze w kieszeni.
Jeśli chcesz wygrać, musisz spodziewać się, że przeciwnik jest dużo mocniejezy i mądrzejszy niż jest w rzeczywistości. Trzeba być po prostu czujnym, bo ta cała niby nieporadna akcja kacapa mi mocno śmierdzi.

#ukraina #wojna
  • 85
@RenkaRenkeMyje mam wrażenie, że panuje wszędzie huraoptymizm. Wydaje mi się, że to są jakieś przedbiegi, a ruskie prosy dopiero robią zbiórkę w jednostkach. Obym się mylił i za 5 dni Kijów dalej stał. Mam w głowie wyobrażenie, że będzie ulewa rakiet na Ukrainę, a później putinowskie psy dokończą robotę.
@RenkaRenkeMyje: bo docierają tylko najlepsze informacje. Prawe wcale nie słyszę o zabitych żołnierzach ukraińskich a ruscy się posuwają coraz dalej .
Co prawda linia frontu nie jest stała i pewne tereny są małe ale ruscy w wielu miejscach są każdego dnia dobry kawałek dalej
no to sie zdziwisz. Wypuścił na pierwszy ogień słabsze jednostki żeby mieć jak najmniej strat w dobrych, wyszkolonych ludziach i wjedzie nimi w umęczonych, niewyspanych ukraińców i bedzie pozamiatane. Takie są fakty.


@RenkaRenkeMyje: Poczytaj wypowiedzi jakichkolwiek ludzi którzy coś wiedzą o sztuce wojny. To zdanie to kompletna brednia. Zawsze "spearhead" operacji prowadzą elitarne jednostki, bo tam najwięcej są w stanie zdziałać. Bombardujesz pozycje wroga, a następnie twoi najlepsi ludzi wykorzystują chaos
zgromadzone zapasy finansowe


@RenkaRenkeMyje: pieniádze sa nic nie warte jak nic nie mozesz za nie kupic
bedzie mocna blokada rosji, #!$%@? kupia

On wykonuje swój plan i ma zapewne różne scenariusze w kieszeni.


@RenkaRenkeMyje: gowno, historia zna mnostwo takich przypadkow, przelicytowal, przeliczyl sie
jest w potrzasku

Jeśli chcesz wygrać, musisz spodziewać się, że przeciwnik jest dużo mocniejezy i mądrzejszy niż jest w rzeczywistości


@RenkaRenkeMyje: Ukraina musi sie bronic i
@buchowo: słuszna wydaje się koncepcja dotyczaca przeszacowania własnej armii przez Putina na skutek raportów podkoloryzowanych na każdym szczeblu, ku uciesze przełożonych. Myślę też, że otrzymał zapewnienie o wsparciu gospodarczym ze strony Niemiec (przejęcie sterów w Ukrainie bez wpływu na ns2), a także deklarację neutralności ze strony choćby Węgier. Puchatek moim zdaniem podpuszczał Putina i w przypadku powodzenia akcji na Ukrainie i bezkarności ze strony powyższych, nagabywałby go na przekierowanie działań do
@RenkaRenkeMyje Im dłużej Kijów nie jest przejęty, tym gorzej dla Putina - co do tego chyba oboje się zgodzimy?

Nie bierzesz pod uwagę paru ważnych rzeczy. Putin to człowiek KGB, to czego się wtedy nauczył nadal w nim siedzi. Wystarczy odmowa rozkazu i pyk, gość nie żyje. Otaczają go najważniejsi ludzie w Rosji i śmiem twierdzić, że żeby go nie #!$%@? wolą nie przynosic złych informacji

Dodatkowo pamiętajmy, że to tez nie
@RenkaRenkeMyje:

Łap teorie spiskową:
Ukraina nie zostanie podbita, ale upadnie jako państwo i będzie "ziemią niczyją" - nie wejdzie ani do EU ani do NATO.
Niedługo zacznie się wojna w 2 innych miejscach świata, temat Ukrainy przycichnie, Niemcy (i Europa) po cichu wrócą do robienia interesów z Rosją (w końcu oni mają zasoby naturalne, a co ma Ukraina? Czarnoziemy to za mało).

Po paru latach temat będzie jak aneksja Krymu "Krym?
@RenkaRenkeMyje: No właśnie, to wszystko (oczywiście jeśli przyjąć że to są pewne informacje o tym jak przebiega ta wojna) wygląda jak strzał w kolano, albo... decyzja absolutnie nielogiczna i niewytłumaczalna. Tylko że jeśli taką mogła być ta kampania, to należy się całkiem serio obawiać czy im tam coś gorszego do głowy nie strzeli. Ta broń atomowa w obłąkanych rękach to wciąż coś czego się wszyscy raczej boimy. Nawet jeśli mamy jakieś
Nie chce mi się wierzyć, ze Putin faktycznie tak dostaje po dupie.


@RenkaRenkeMyje: przeglądasz tylko wykop? Bo chyba tylko z tego portalu można odnieść takie wrażenie. Rosja zdobywa kolejne tereny, jedynie można się domyślać, że dzieje się to zauważalnie wolniej niż Putin planował. Niemcy potrafili powiedzieć, że nie ma sensu pomagać, bo Kijów padnie za kilka godzin. W zagranicznych telewizjach chyba nikt nie bierze pod uwagę zwycięstwa Ukrainy. Jak pokazywano rozmowy