Wpis z mikrobloga

@janek_kenaj: Są zdjęcia m.in. zniszczonych Su-35, KA-52, T-80BWM. To naprawde nowoczesny sprzęt, myślę że problemem są raczej zdemoralizowani i źle dowodzeni żołnierze
  • Odpowiedz
Według danych zaatakowali na razie potencjałem 30%, jaki zebrali pod granicami. Zobaczymy w najbliższych dniach, ponieważ ma włączyć się w to Czeczenia.
  • Odpowiedz
@janek_kenaj: żaden ekspert ze mnie. ostatnio sobie wróciłem do 'akwarium' i 'specnazu' suworowa i wtedy koncepcja na wojnę była taka, że najpierw lecą wojska desantowe, dywersanci (czyli specnaz właśnie), zajmują i niszczą najważniejsze obiekty (lotniska, elektrownie, mosty, rozgłośnie radiowe/telewizyjne), eliminują czołowe postaci. jak ogarnięte są te rzeczy to za nimi jedzie regularne wojsko w swoim tempie i dokańcza robotę.
od tego czasu minęło prawie 40 lat, związek radziecki spadł z
  • Odpowiedz
@janek_kenaj: Raczej nie, jeśli planowali błyskawiczny sukces i szybkie zajęcie Kijowa, to nie używaliby mięsa armatniego i starego sprzętu, tylko zawodowe jednostki które dobrze i szybko sobie z zadaniem poradzą. Walka toczy się też o wizerunek rosyjskiego wojska, im szybsze zwycięstwo tym lepiej to będzie wyglądało.
  • Odpowiedz