Wpis z mikrobloga

Zakupiłem #amazfit GTR2e i dziś testując trening z zegarka straciłem 1,5km biegu. Nie chciał chwycić GPS a mi się nie chciało czekać XD chwycił po jakiś 500 m i potem już złapał choć patrząc na mapę dosyć mocno mną rzucało ( ͡ ͜ʖ ͡). Najśmieszniejsze jest to ze stracił GPS prawie w tym samym miejscu co je chwycił bo biegłem z powrotem tą sama trasa. Wykluczam zabudowę bo znajdowałem się w wolnej przestrzeni. Wiem, że to zegarek za 400 zł i nie można od niego wymagać za wiele. Bardziej mnie interesowały informacje dodatkowe które później mogę zobaczyć czyli tętno itp. Orientuje się ktoś czy jak odpalę trening z poziomu telefonu to GPS będzie pobierany wtedy z telefonu a parametry zdrowia z zegarka ? Może jest jakiś sposób na poprawę tej jakości GPS ? #bieganie #xiaomi #zepp #smartwatch
  • 12
@AmokK: wszystkie zegarki biegowe, potrzebuja synchronizacji z serwerem producenta, dzieki ktorej otrzymuja aktualne pozycje satelit. Jesli wyjales go z pudelka i nic z nim nie robiles, nie wgrywales firmware, nie podpinales pod kompa/telefon z softem (o ile xiaomi ma takie cos) przeznaczonym dla zegarka. To moze to byc ten problem.

Druga sprawa zobacz czy nie masz wlaczonego jakiegos oszczedzania baterii, trybu oszczednego gps czy czegos takiego. Sorry strzelam po omacku, nie
@sylwke3100: faktycznie uruchomiłem to choć nie robiłem żadnych pauz ale może przeszkadzać. No wiem ze jest słabe z tego co czytałem ale niby był jakiś fix a instalowałem wszystko co było możliwe jeśli chodzi o aktualizacje.
@AmokK posiadam ten zegarek rysuje trasę w 90 % dobrze to jak mówisz ma problemy z danymi lokalizacjach tez mi gubi GPS w tych samych miejscach.

P.s teoretycznie gubi Gps ale na zawodach z atestem pzla na 10km dodawał max 150m
@Gmeras: A próbowałem odpalać trening z poziomu telefonu w zepp ? Czy wtedy pobierze mi dane GPS z telefonu a parametry z zegarka ? Bo telefon i tak mam zawsze ze sobą wiec to nie problem. Jakieś sztuczki masz co do gps czy po prostu czekasz?
@AmokK tez dziala ale w formie online czyli musisz miec włączona aplikacje podczas ważenia, przy mi fit pomiary zapamiętuje następnie synchronizuje z aplikacją. Amazfit tez ma swoją wagę w podobnych pieniądzach nie testowałem
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AmokK: jak odpalisz trening na telefonie to gps będzie brało właśnie z niego, ale nic poza tym nie będziesz miał. Znaczy się zegarek Ci pulsu wtedy nie zmierzy.